Blog

Verimlilik Genel Müdürlüğü Heyeti Yalın Üretim Uygulamalarını Yerinde İnceledi

Duyurular & Basından Haberler

Verimlilik Genel Müdürlüğü Heyeti Yalın Üretim Uygulamalarını Yerinde İnceledi

ImageT.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlüğü Heyeti, yalın üretim yaklaşımını benimseyerek uygulamakta olan işletmelerde yürütülen Yalın Üretim uygulamalarını yerinde görmek ve incelemelerde bulunmak üzere 15 Şubat 2012 tarihinde Bursa’da bir dizi işletme ziyaretinde bulundu.
Verimlilik Genel Müdür V. Anıl Yılmaz ve Verimlilik Uzmanları Yıldız Artar, Nilüfer Asil, Barış Gökalan ve Ayşe Bilen İşbeceren’in katıldığı ziyaretlere Yalın Enstitü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın İpbüken ile Enstitü Eğitmenleri Funda Şenyıldız ve Hakan Akgül eşlik ettiler.
Ziyaretler kapsamında sırasıyla Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş. Bursa Dizel Enjektör Fabrikası, FARBA Otomotiv Aydınlatma ve Plastik Fabrikaları A.Ş. Otomotiv Aydınlatma Sistemleri Fabrikası, Coşkunöz A.Ş. Metal Form Fabrikası ve Yeşim Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. yetkilileriyle işletmelerinde yürütülen çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunularak, üretim tesisleri ve yalın üretim uygulamaları yerinde incelendi.
İşletme ziyaretleri sonrasında Yalın Enstitü Derneği yetkilileri ile işbirliği olanakları konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.Yalın Enstitü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın İpbüken, yalın dönüşüm uygulamalarının ülkemizde faaliyette bulunan işletmeler için çok önemli olduğunu, Verimlilik Genel Müdürlüğü ile Yalın Enstitü Derneği’nin bu konuda ortak çalışmalar yapabileceğini belirterek, talep edilmesi halinde Verimlilik Genel Müdürlüğü’nün çalışmalarına katkı sağlayabileceklerini ifade etti.
Verimlilik Genel Müdür V. Anıl Yılmaz ise işbirliğinden mutluluk duyacaklarını ve dile getirilen görüş ve önerileri daha kapsamlı bir çalışma toplantısında değerlendirmek suretiyle işbirliği modelinin ayrıntılarının belirlenebileceğini ifade etti.
Haberin orjinali için tıklayınız.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Apple Servisi Beylikdüzü Apple Servisi