Blog

BuroTime'da İş Dengeleme Simülasyonu

Duyurular & Basından Haberler

BuroTime'da İş Dengeleme Simülasyonu

22-23 Mart tarihlerinde Yalın Enstitü’nün en yeni eğitimi İş Dengeleme (Yamazumi) Simülasyonu, Türkiye’nin en büyük ofis gereçleri üreticisi BuroTime’da başarıyla uygulandı.
Üretimde yaşanan birçok probleme ışık tutan, sürekli gelişim (Kaizen) olgusunu uygulamalı olarak katılımcılara yaşatan İş Dengeleme Simülasyonu, Lego’lar yardımıyla simule edilmiş bir fabrikada klasik atölye kavramından iş dengesi kurulmuş montaj hatlarına dönüşen bir deneyimi katılımcılarına yaşatıyor.
Legolar’dan oluşturulmuş bu montaj fabrikasında karşılaşılan problemlerin sistematik bir şekilde çözümü ile takım çalışmasının önemi vurgulanırken, şirket vizyonu ve üretimde karşılaşılan problemler gözler önüne seriliyor.
İş Dengeleme Simülasyonu; Hat Dengeleme, İş Dengeleme, Takt Time , Üretim Optimizasyonu, Verimlilik, Darboğaz Analizi, Malzeme akışı, ve Takım Olma konularında üretim süresince karşılaşılan problemlerle yüzleşmeyi sağlıyor. Ekip anlayışı ve ortak hedef doğrultusunda çalışarak takım olmanın neler getirdiğini gösteriyor.İş Dengeleme (Yamazumi) Simülasyonu ayrıca mavi yaka personelin yaşadığı sorunları, Beyaz Yakalı yöneticilerin algılamasını kuvvetlendirirken; mavi yakalı personelin de teknik yeterliliğinin artırılmasına katkıda bulunuyor.
BüroTime ile yapılan çalışmada hat yöneticisi ve mühendislerin, karşılaşılan problemleri açıklıkla söylemesini sağlayan bir ortam oluşurken bu problemleri ortadan kaldırmak ve mükemmele ulaşmak için neler yapılacağı hakkında bir beyin fırtınası imkanı doğdu.
Hat Liderleri ve Üretim Mühendislerinden eğitim sonrası aldığımız yorumlar ise şöyle:
“İş Dengeleme Simülasyonu, fabrikamızda karşılaştığımız ve çözmek istediğimiz problemlerin birçoğuna çözüm aramanın yollarını gösterdi.”
“Edindiğim bilgilerin, şirketimin ve benim gelişimime ne kadar katkısı olduğunun bizzat farkına vardığım bir eğitimdi.”
“İlk seferde doğru yapmanın, çoklu becerinin, yerinde kalitenin, ne kadar önemli olduğunu anlamamı sağladı.”
“Görsel talimatlar ve iş başı eğitimin üretimdeki etkinliği nasıl artırdığını gördüm.”
“Takım çalışması ve elde eğitimde elde ettiğimiz başarılar; artan motivasyonla neler yapabileceğimizi bize gösterdi”
Eğitim sonrasında karşılaşılan keyifli tablo ve aldığımız geri bildirimler sonrasında üst yönetimin ortaya koyduğu hedef ise gerçekten görülmeye değerdi.
“Kaliteli, Sürekli, Tempolu, Memnun Müşteriye Sahip, Verimli, Yüksek Hedefli,Yüksek Motivasyonlu, Düşük Maliyetli, Yenilikçi Bir Üretim Sistemine Sahip Olmak”
Eğitim esnasında ve sonrasında çekilen fotoğraflar ile insanların yüzündeki mutluluğun gözlerden okunduğu 1 günlük bu eğitimin yaygınlaştırılması ve kendi montaj hatlarında uygulanması için BuroTime şimdiden yeni eğitim tarihlerini belirledi.
Sizler de bu eğitim hakkında daha ayrıntılı bilgi almak, bu eğitimi işletmenizde uygulamak ve öğrendiklerinizi işletmenizde yaygınlaştırmak istiyorsanız bizimle irtibata geçin. 7 Nisan’da Bursa’daki açık eğitimimize katılarak bu deneyimi sizler de yaşayın.
İş Dengeleme Simülasyonu eğitimi 7 Nisan’da Bursa’da…
Detaylı bilgi için tıklayınız.

Yorum Yaz

Apple Servisi Beylikdüzü Apple Servisi