İş Birliklerimiz

TOYOTA ENGINEERING CORP.(TEC )

 

Toyota Üretim Sistemi (TÜS) ve şirket gelişimi konusunda eğitim ve danışmanlık hizmeti veren bir Japon firması olan TEC ile Yalın Enstitü arasında Japonya’ya eğitim gezileri düzenlenmesi konusunda işbirliği anlaşması vardır. 

http://toyota-engineering.co.jp/english/

LEAN GLOBAL NETWORK (LGN)

Yalın Enstitü Türkiye, LGN yönetim kurulu üyesidir.

LGN, Amerika başta olmak üzere Dünya’nın çeşitli yerlerinde kurulu olan 16 ülkedeki Yalın Enstitülerin oluşturduğu “çatı” organizasyondur.

LGN’in amacı enstitüler arasındaki işbirliğini arttırmak ve sürekli hale getirmek, en son ve başarılı olmuş şirket projelerinin anlık olarak takip edilmesini sağlamak, böylece verimlilik ve üretkenlik arttıran, nakit dönüşünü kısaltan, en yeni bilgi, usul ve yöntemleri paylaşmaktır.

www.leanglobal.org

JMA CONSULTANT ( ESKİ ADI İLE JIPM-S )

JMA Consultant, dünya çapında TPM konusunda eğitim ve danışmanlık hizmeti vermektedir. TPM’in Türkiye’de geliştirilmesi ve Japonya’ya teknik gezilerin düzenlenmesinde Yalın Enstitü ile çözüm ortağıdır.

global.jmac.co.jp

AOTS

1959 yılında Japon Uluslararası Ticaret ve Endüstri Bakanlığının nezdinde kurulan AOTS, Japonya’da kurulan ilk özel teknik işbirliği organizasyonudur. Uluslararası teknik işbirliğini teşvik etmeyi ve ikili ekonomik ilişkileri arttırmayı hedefleyen AOTS, kuruluşundan bugüne kadar hem Japonya’da hem de Japonya dışında düzenlediği eğitim programları ile toplam 122.000 kişiye eğitim vermiştir. Yılda 5.000 kişiyi eğitim programlarına dâhil eden AOTS, uluslararası yaygınlığını, dünyanın 43 ülkesinde, bu eğitimlere katılmış olan gönüllülerin kurmuş olduğu 70 Mezunlar Derneği (Alumni Society) aracılığıyla sağlamaktadır.

www.aots.jp

 

Yalın Enstitü, Türkiye AOTS Kursiyerler Derneği’nin faaliyetlerini desteklemektedir.

www.aots.org.tr

 
 

TURQUALITY

Dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programıdır. Yalın Enstitü, misyonu “Güçlü global markaları geliştirerek ülkemizin ihracatını artırmak ve geliştirilen Türk markaları eliyle ‘Türk Malı’ imajını ve Türkiye’nin itibarını güçlendirmek” olan Turquality programında akreditasyona sahip eğitim ve danışmanlık firmasıdır. Turquality üyesi firmalar hizmetlerimizden %50 Turquality desteği almaktadırlar.

turquality.com

Apple Servisi Beylikdüzü Apple Servisi