Blog

<strong>Yalın Enstitü Uygulamalı Eğitim Merkezimiz </strong><strong><em>Faaliyete Geçti</em></strong><strong><em></em></strong>

Yalın Enstitü Uygulamalı Eğitim Merkezimiz
Duyurular & Basından Haberler

Yalın Enstitü Uygulamalı Eğitim Merkezimiz Faaliyete Geçti

(Dilovası İmes OSB Mükemmeliyet Merkezi)

Bir süredir hazırlıkları devam eden Yalın Enstitü Eğitim Merkezimiz Dilovası İMES Makine OSB Mükemmeliyet Merkezinde faaliyete geçti.

10 Eylül cumartesi günü devam etmekte olan Uygulamalı Yalın Üretim ve Model Fabrika Eğitimini kısa da olsa tekrardan ziyaret ettik.

Dilovası Yalın Enstitü eğitim merkezimizin Yöneticisi Erol Yakut (Yönetim Kurulu Üyemiz), Suat Tekerci Merkez Sorumlumuz olarak görev yapmaktadır. Suat Tekerci Toyota Adapazarında 18 yıl başarılı görevler yapmış, lisans ve lisans üstü eğitimlerini tamamlayarak, lisanslı İş Güvenliği Uzmanıdır.Tam zamanlı olarak Yalın Enstitü Danışman/Eğitmeni olarak görev yapmaktadır.

Merkez Yöneticimiz Erol Yakut ve merkez Sorumlumuz Suat Tekerci ve Mükemmeliyet Merkezi Yöneticisi Deniz Aygan ile görüştük.

 

Eğitime katılan arkadaşlarla da konuşma fırsatını bulduk.   

Protokol için ilk görüştüğümüzden günümüze kadar geçen tüm safhalarda tam bir anlayış gördük. OSB Yönetim Kurulu ve Merkez Yöneticilerine, Dilovası İMES İhtisas OSB Mükemmeliyet Merkezini planlayan, bugünkü haline getirilmesinde emeği geçenlere başta İMES Yönetim Kuruluna tebriklerimizi ve teşekkürlerimizi sunuyoruz.

2002 tarihinde faaliyete geçen Yalın Enstitü Derneğinin önemli aşamalarından birisini oluşturan bu merkezin ileriki zamanlarda daha kapsamlı atılımlara da yol açacağını ümit ediyoruz.

Yalın Enstitü kurulduğundan günümüze önemli faaliyetlerini kısaca sayarsak:

 • Yalın-Yalın Yönetim & Yalın Liderlik ve Yalın Üretim” kavramları ülkemizin hemen her yöresinde, üretim sektörlerinde, hatta hizmet alanlarında uygulayıcıların “söylemine” girmesi
 • Yalın Enstitü günümüze kadar 500’ün üzerindeki firmaya Yalın Üretim, Teknikleri- Yalın Yönetim ve Liderlik konularında danışmanlık hizmetleri vermiştir. Hizmetlerimiz ülkemizin coğrafyasına, yörelerine uzanmaktadır. Marmara bölgesinde başlayan çalışmalarımızı, ülkemizin bütün yörelerine kadar taşımayı mevcudiyet amacımız
 • Yalın Enstitü, günümüzde herhangi bir iktisadi kuruluşun, üretim ve diğer iktisadi faaliyetlerinin bütün yönlerinde destek vermek üzere 36 deneyimli arkadaşımız ile hizmet vermektedir. 26 adet özgün uygulama kitabını yabancı dillerden Türkçeye kazandırmış olup yeni kitaplar devreye girerken, Enstitü’nün hazırladığı rapor, kitap, makale ve yazılı dokümanın sayısı gün geçtikçe artmakta
 • Yalın Enstitü, geliştirdiği “Yalın Üretim ve Tekniklerini “uygulamalı olarak öğreten eğitim amaçlı Yalın Model Fabrika eğitim setleri 6 ülkeye ihraç etmiştir. Bu ülkelere eğitim hizmetlerini sağlamaktadır. Ülkemizde bu araçları kullananların sayısı artmaktadır.

Dilovası İMES OSB Mükemmeliyet Merkezinde 36 değişik konuda eğitim planlanmıştır. Duyurularımızın sizlere ulaşması için Merkezimize bilgi vermenizi rica ediyoruz.

Merkezimizin tüm ülkemiz firmalarına, eğitim kurumlarına, odalarına, yüksek ve orta öğretim kurumlarına devam eden öğrencilere, konu ile ilgilenen bütün insanlarımıza hizmet vermekten mutluluk duyacağız.

Yalçın İpbüken
Yalın Enstitü Yönetim Kurulu Başkanı
10 Eylül 2022

Comments (2)

 1. Ahmet Şen

  Öncelikle Hayırlı olsun.
  Başarılar Dilerim.
  Dr. Ahmet Şen
  KOÜ TTO AŞ

 2. Yasemin

  Dilovası İMES OSB Mükemmeliyet Merkezi Eğitim için bilgi almak istiyorum.

Yorum Yaz

Apple Servisi Beylikdüzü Apple Servisi