Blog

Göktekin İnşaat’ı Ziyaret – Ülkemiz adına yalın İnşaat konusunda çok değerli örnek

Göktekin İnşaatı
Yalın İnşaat

Göktekin İnşaat’ı Ziyaret – Ülkemiz adına yalın İnşaat konusunda çok değerli örnek

Göktekin İnşaat’ şirketini, çalışanlarını, şantiyelerini, Adana’da yaptığı ve halen sürdürdüğü yapıları tanımak için dün Adana’ya,  Yönetim Kurulu üyemiz Erol Yakut, Yalın İnşaat konusunu birlikte çalıştığımız Yüksek Mimar Didem Uğurlu Akdemir ile birlikte gittik. Son derece güzel ve anlamlı bir gün geçirdik. Birçok konuyu görüşüp karara bağladık. Çalışma mekânlarını ziyaret ettik. Yetkili seviyedeki bütün çalışma arkadaşları ile tanıştık. Yaptığımız temas, konuşma ve çalışma sonunda toplantı ile ilgili çalışma notunu Serdar Göktekin ve Göktekin İnşaat paylaşacaktır. Bu notta ileriye dönük yapacaklarımız ile ilgili bazı bilgiler bulunmaktadır.

Serdar Göktekin ile uzun zamandır konuştuğumuz ve mutabık kaldığımız üzere Yalın Enstitü’nün yalın inşaat ile yaşayan şirketi bütün yönleri ile gerçekleştirmek, özellikle ve öncelikle örnek olmakla beraber bilgi ve deneyim paylaşmayı kararlaştırdık.

Ülkemizin en iyi çalışan Yalın İnşaat şirketini, çalışanları ve taşeron ve tedarikçileri ile birlikte gerçekleştirmek azmindeyiz. Arzumuz her seviyedeki eğitim kurumları ile bu deneyimleri paylaşmak olacaktır. İlk önceliğimiz Göktekin ve paydaş kuruluşları ile mükemmel işleyen örnek bir ekosistem yaratmak olacaktır. Bilgi paylaşımını amasız fakatsız isteyen herkes ile paylaşmak arzumuz olacaktır.

Göktekin yapının yaptığı konut binaların her birisi sıra dışı. Ülkemizin önemli mimarlarından Emre Arolat’ın Emre Aralot Archietecs firması ile yapmakta olduğu İş Merkezi Şantiyesinin yönetici ve mensupları ile tanıştık. Görevli İş Güvenliği uzmanı ile konuştum. İnsana ve İş güvenliğine verdiği önemi daha iyi gözlemledim.

Öğlen yemeğini bütün çalışanlarla birlikte ofisin bahçesindeki gölgelikte adana kebabını iştahla yedik. Çok neşeli sohbetler yaptık. Serdar beyin isteği üzerine benim yalın hikâyemi coşku ile paylaştım. Beklentilerimizi ve hayallerimizi anlattım. Erol Yakut ve Didem Uğurlu daha önceden yalın inşaat yetkiliğinin gerektiği hemen bütün eğitimleri vermişlerdi. Dolayısıyla herkesi tanıyorlardı. İlaveten Dr. Tekiner Kaya ve Tunç Sancı Yalın İnşaatın insan kaynakları ile ilgili eğitimleri vermişlerdi.

Adana’da faaliyet gösteren Göktekin Yapı Şirketi ve Mal Sahibi Serdar Göktekin ile tanışmamız ve Yalın İnşaat konusundaki fikir geliştirmemiz ve Yalın İnşaatı şirketin temel işleyiş biçimi haline getirme niyetimiz son 5 yıldan bu yana gelişerek sürüyor. Serdar Göktekin, girişimci bir aileden geliyor,  sıra dışı girişimci çok yönlü genç iş adamı. Çok iyi bir aile babası.

Çalışma gününe çok erken başlıyor. Kendisi maraton koşucusu. Hangi mevsim olursa olsun, nerede bulunursa bulunsun, güne erkenden koşu ile başlıyor. Kendi ifadesi ile mutlaka kişisel gelişimine destek olan “okuma” ile devam ediyor.  Serdar Göktekin’in öğrenme merakı sıra dışı. Şirketin yönetim ofisindeki odasındaki kitaplığını arzu edenlere verilmek üzere bulundurduğu kitaplardan oluşan bir kütüphanesi var. Kendisine tavsiye ettiğim bütün kitapları temin edip okuyor. Okutuyor. Yalın Düşünceyi Eğer bir iş adamı, girişimciyi örnek göstereceksem Serdar Göktekin’i hiç düşünmeden herkese önerebilirim.

Serdar Göktekin’in Emre Arolat’ın mimarlığını yaptığı İş Hanı ile ilgili linkedln paylaşımını paylaşıyorum.

Serdar Göktekin

Göktekin Yapı

İŞİNİZ İÇİN 1’E 1!

Çalışmak nasıl daha keyifli hale gelir?

Bir ofis sakinlerine doğal bir his sunabilir mi?

Bu iş merkezi aynı zamanda bir prestij sembolüne dönüşebilir mi?

Emre Arolat ve ekibi tarafından tasarlanan, Göktekin Yapı kalitesini ve tasarım anlayışını iş yaşamına taşıyan Göktekin S1, Adana için bir ilk.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Apple Servisi Beylikdüzü Apple Servisi