Blog

Yalın Hastane'nin Dünyadaki Öncü Kuruluşu ThedaCare Hastaneler Zincirine Benchmark Ziyareti Programı

ThedaBenchmarkZiyareti_Gorseli
Duyurular & Basından Haberler

Yalın Hastane'nin Dünyadaki Öncü Kuruluşu ThedaCare Hastaneler Zincirine Benchmark Ziyareti Programı

1YALIN HASTANE’NİN DÜNYADAKİ ÖNCÜ KURULUŞU

THEDACARE HASTANELER ZİNCİRİNE BENCHMARK ZİYARETİ PROGRAMI

Yalın Enstitü’nün uluslararası çözüm ortaklarından olan ThedaCare Healthcare Value Center Yalın Hastane uygulamalarını bizzat yerinde deneyimlemek isteyen sağlık sektörü yöneticileri için belli dönemlerde ThedaCare hastaneler zincirinin iki büyük hastanesine 1,5 günlük benchmark ziyaretleri düzenlemektedir. Bu yılki ziyaret tarihleri:

13-14 Ekim 2016 / 27-28 Ekim 2016 / 10-11 Kasım 2016

Wisconsin eyaletindeki ThedaCare Hastaneler zinciri kendi yalın yolculuklarına 2001 yılında kar küreme makineleri imalatı yapan bir fabrikaya ziyaret ederek başlamıştı çünkü o tarihlerde sağlıkta uygulama örneği yoktu; yalın uygulama örneklerine sadece üretim sektöründe rastlanıyordu. Aradan geçen 15 yıldan sonra günümüzde artık yalın iş yapış şeklinin örneklerini her geçen gün artan sayıda hastanede görmek mümkün.
2Wisconsin eyaletindeki ThedaCare hastaneler zincirinin Appleton şehrindeki iki büyük hastanesi zaman zaman Yalın Sağlık uygulayıcılarına kapılarını açmaktadır. Bu 1,5 günlük ziyaret programı kapsamında A3, Standart İş, Çekme, Kanban, Görsel Yönetim gibi yalın teknikleri nasıl sürdürülebilir şekilde uyguladıklarını ve kurmayı başardıkları sürekli iyileştirme kültürü ile yalın yönetimin sisteminin temel unsurlarının gerçek hayattaki uygulamalarını tüm açıklığı ile paylaşıyorlar.
3Bu ziyaretlere katılanlara ThedaCare’in referans dokümanları, örnek formatlar, standart iş yapış protokolleri, yöneticilerin standart iş tanımları ve benzeri değerli referans kaynakların yer aldığı sanal kütüphaneye erişim de sağlanmaktadır (bu kaynaklar İngilizce’dir).
Bu ziyaret programı ile ilgili daha detaylı bilgi için ThedaCare Healthcare Value Center’ın websitesini ziyaret edebilirsiniz (link). Diğer yararlı kaynaklar: Tanıtım Videosu ve Orijinal Broşür
 
Wisconsin eyaletindeki Appleton şehri Şikago’ya araba ile 3-4 saat uzaklıktadır. Şikago O’Hare Hava Alanı’ndan Appleton’a aktarmalı uçuş ile veya buradan araba kiralayarak gidilebilir. Bu organizasyona dair sorularınız veya rezervasyon konusunda destek almak için Esra Ömür Ünal (esraomur@lean.org.tr) ile temasa geçebilirsiniz.

Yorum Yaz

Apple Servisi Beylikdüzü Apple Servisi