Blog

Yıldız Gaz Armatürleri Takım Liderlerini Atadı

Duyurular & Basından Haberler

Yıldız Gaz Armatürleri Takım Liderlerini Atadı

Mayıs 2014 itibarı ile Yıldız Gaz Armatürleri’nde başlatılmış olan Takım Lideri Geliştirme Programı 17 Ekim Cuma günü yapılan bir atama töreni ile gerçekleştirildi. Süreci tamamlayan Takım Lideri ve Grup Lider adayları yeni pozisyonları için kullanacakları üniformaları firma sahibi Sn. Saro Tekyıldız’ın elinden aldılar.
yildiz-gaz
Ayrıca süreci başarı ile tamamlayan arkadaşlar Yalın Enstitü’den almış oldukları eğitim sertifikalarını da aynı törende Yalın Enstitü adına süreci yöneten Yalın Enstitü danışmanı Sn. Murat Bedük ve Genel Müdürümüz Sn. Tolga Kayaoğlu’nun elinden aldılar.
19 aday ile yürütülen Takım Lider Geliştirme Programı aşağıdaki adımlarda gerçekleştirildi;

  • Aday kadroya NEO PIR testlerinin yapılması
  • Temel Yalın teknik eğitimlerinin verilmesi ve sınavların yapılması (10 başlık altında)
  • Her bir TL ve GL arkadaşa kendi bölümlerinde birer 10 adım Kobetsu Kaizen projesi yaptırılması (15 hafta)
  • Değerlendirme ve atamaların yapılması.

Programın tamamlanması ile beraber Kasım ayı başında atanan arkadaşların Takım Panoları oluşturuldu, Takım Hedefleri belirlendi, takip edecekleri göstergeler kendilerine verildi ve her sabah pano önünde ASAKAİ toplantıları başladı.
Bugünden itibaren takım liderliklerinin ve takımların amacı, yaptığı işi bilen, geliştiren, hedef sahibi ve odaklı, öğrenen organizasyonlara liderlik etmek ve takım lideri aday bireyeler yetiştirmektir.
yildiz-gaz2
Hüseyin GÜR
Üretim Müdürü / Yalın Proje Yöneticisi

Yorum Yaz

Apple Servisi Beylikdüzü Apple Servisi