Blog

Yalın Enstitü; Yaz Aylarında Neler Yaptık?

Genel Yazılar

Yalın Enstitü; Yaz Aylarında Neler Yaptık?

IMG_4424Y​alın Enstitü olarak bu yaz aylarını kendi içimize dönerek yaptıklarımızı değerlendirerek, dersler çıkararak değerlendirmeye özen gösteriyoruz.

Haziran ayında Amerika Lean Cor firmasının CEO’su Robert Martichenko’yu Türkiye’de ağırladık ve Yalın Tedarik Zinciri konusunda bir günü açık bir günü de şirket içi olmak üzere 2 günlük eğitim aldık. Eğitimler başarılı geçti katılımcılar olumlu görüşlerini bildirdiler.
Yalın Enstitü Merkezini güçlendirebilmek için gerek kendi içimizdeki uzmanlıklardan yararlanırken yurt dışından da uzmanlık devşirmeye çalışıyoruz. Geçtiğimiz günlerde Yunan vatandaşı ama gerçekte dünya vatandaşı olan Anastasia’yı konuk ettik. Kendisi Pazarlama ve Pazarlama İletişimi Uzmanı olan bu dünya tatlısı insan ile 3 gün geçirdik. Tüm Pazarlama, Konumlandırma ve Pazarlama İletişimi konularımızı tek tek ele aldık, geliştirici önerileri belirledik. Kendisi Londra Olimpiyat tesislerinin inşaatına danışmanlık yapan Uly Ma ile birlikte çalışmış olup bizlere inşaat konusunda İngiltere’deki yaklaşımı anlattı, Türkiye’de inşaat sektörüne nasıl girileceği ile ilgili fikir alışverişinde bulunduk.
Özellikle Elektronik Haberleşme, Sosyal Medya, Web Tasarımı konularında kendimizi geliştirecek tedbirleri tespit ettik. Önümüzdeki dönemde sürekli Aylık Haber Bülteni yayınlamayı kararlaştırdık. İleriki günlerde her ayın hangi gününde bültenin hazır olacağını da kararlaştıracağız.
Geçtiğimiz haftalarda Kısa bir Avrupa Turunda bir gün Londra’da Londra Olimpiyat Oyunlarının yapıldığı Olimpik Tesislerin bulunduğu alanı sürekli olarak nasıl bir kullanıma açtıklarını öğrenmeye harcadım. Londra Olimpiyat Oyunları için hazırlanan tüm binaların yeni sahiplerinin kullanımı için hazırladıkları memnuniyetle görme fırsatını buldum. Ayrıca Oyunları yapıldığı alanı baştanbaşa dolaşarak tüm alanın nasıl bir kullanıma hazırlandığını görmek benim çok ilgimi çekti. Eski bir Türkiye Olimpiyat Komitesi Yönetim Kurulu üyesi olarak Londra Oyunları ile ilgilenmiş, Londra Olimpiyat Organizasyonu Başkanı süper atlet Sebastiyan Coe ile Londra’da görüşmüştüm. İkinci defa Londra Olimpiyat köyü ile ilgilenmeyi bu sefer Yalın Enstitü’nün Yalın İnşaat konusu ile ilgili olarak gerçekleştirdim.
​Yalın Enstitülerin fikir babalarından ​Prof. Daniel Jones ile bir araya geldim ve Yalın Enstitüler ile ilgili görüş alışverişinde bulundum. Bilahare Hollanda’ya giderek Hollanda Yalın Enstitüsünü ziyaret ettim. Bir gün geçirdiğim Enstitüyü çok başarılı işler yaptığını gördüm.  Türkiye için notlar aldım.
Bu haftadan itibaren Netsis Bilgisayar Yazılım Şirketinin bize hediye ettiği CRM Paketini devreye almak için çalışmalara başlayacağız. Yeni CRM Paketimizi kullanarak Müşterilerimizle daha sıkı işbirliğini geliştirirken çalıştığımız projeleri daha yakından tam zamanlı takip etme imkanını da kavuşacağız. Arzumuz hizmet kalitemizi en üst seviyelere çıkartmak olacak.
Ağustos ayı içeresinde Rusya Federasyonu içindeki Tataristan Cumhuriyetinde Bakanlıklar seviyesinde çok önemli bir toplantıya katılacağım, dönüşte Moskova’ya giderek orada temaslarda bulunacağım.
Genç Danışmanlarımızdan Can Yükselen Yalın Eğitim tasarımında çok yararlı işler yapmaktadır. Can’ın geliştirdiği LeanoGames interaktif eğitimi o kadar başarılı oldu ki Rusya’dan davet aldı. Kendisi şu an Rusya’da bir fabrikaya eğitim vermek için gitmiştir.
Yalın Enstitü olarak Amerika’daki Yalın Enstitü ile çok sıkı ilişkilerimizi devam ettiriyoruz. Zira bu yıl içerisinde Türkiye olarak Rusya Federasyonu, Orta Asya Cumhuriyetleri, Afrika, Orta Doğu ve Balkanlar ile ilişkileri Benim, Bizim yürütmemiz kararlaştırıldı. Bu yeni sorumluluk ister istemez çok sık ilişkide bulunmayı gerektiriyor.
Yalçın İpbüken

Yorum Yaz

Apple Servisi Beylikdüzü Apple Servisi