Blog

2016 Yılı Verimlilik Haftası Kapsamında Sağlıkta Kalite ve Verimlilik Paneli Düzenlendi

saglikta_kalite_ve_verimlilik
Duyurular & Basından Haberler

2016 Yılı Verimlilik Haftası Kapsamında Sağlıkta Kalite ve Verimlilik Paneli Düzenlendi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlüğünce her yıl düzenlenen Verimlilik Haftası, 25 Nisan – 1 Mayıs 2016 tarihleri arasında Ankara’da kutlandı. Verimlilik Haftası etkinlikleri kapsamında bu yıl ikinci kez düzenlenen ve 25 Nisan 2016 tarihinde gerçekleştirilen “Sağlıkta Kalite ve Verimlilik Paneli”nin bu yılki ana teması “Sağlık Hizmetlerine Değer Katma ve İsrafın Önlenmesi” olarak belirlendi.
Konuşmacıların, katılımcıları sağlık sektöründe israf ve değer kavramları, yalın hastane uygulamaları, bilgi yönetimi ve karar destek sistemleri, atık yönetimi ve verimlik karnesi uygulamaları hakkında bilgilendirdiği panelin son oturumunda Lean International’dan
Prof. Dr. Stephen Raab telekonferansı gerçekleştirildi.
Yalın Enstitü Yalın Sağlık Dış Danışmanı Prof. Dr. M. Ayberk Kurt’un oturum başkanlığını Prof. Dr. Binnur Önal ile birlikte yürüttüğü telekonferans da kolaylaştırıcı eğitiminin yalın dönüşümdeki rolüne değinilirken, yalın uygulamalar ile taburculuk sürelerinin ve patoloji laboratuvarlarında raporlama sürelerinin kısaltılması gibi somut uygulama örnekleri paylaşıldı.

Yorum Yaz

Apple Servisi Beylikdüzü Apple Servisi