Blog

Steve Bell'den Yalın İş Öyküleri

Duyurular & Basından Haberler

Steve Bell'den Yalın İş Öyküleri

Steve Bell 9 Ekim'de İstanbul'da

İş süreçlerinde ve teknolojide yalınlaştırma konusunda iş dünyasının liderlerine koçluk yapan Steve Bell, 9 Ekim 2014 tarihinde BT Bilgi’nin sponsorluğunda İstanbul’da bir seminer verecek. Bell, iş dünyası liderleri ve teknolojiden sorumlu profesyonellere yönelik bu seminerinde küresel düzeyde Yalın BT iş pratiklerini seminer katılımcıları ile paylaşacak.

Bilgi teknolojilerinin işletmelerde yenilikçilik aracı olarak potansiyelini ortaya koyan Yalın BT kavramının ilkeleri hakkında birçok kitaba imza atan Steve Bell, 9 Ekim’de İstanbul’da iş dünyasının profesyonelleri ile buluşuyor. “Yalın İş… Yalın Teknolojiler!” mottosu ile 10+ yıldır Türkiye’nin önde gelen markalarına bilişim hizmetleri sunan BT Bilgi Teknolojileri’nin davetlisi olarak gelen Yalın BT gurusu Steve Bell, iş dünyasının liderlerine özel bir sunum gerçekleştirecek.

Steve Bell bu seminerle aynı günlerde ülkemizde yayınlanacak olan ve “İşlet Büyüt Dönüştür: İş ve Yalın BT’nin Entegrasyonu” adını taşıyan kitabının da tanıtımını gerçekleştirecek.

Steve Bell’den Yalın İş Öyküleri etkinliğini ülkemizin değerli ekonomi editörlerinden CNN Türk Ekonomi Müdürü Emin Çapa sunacak. Ekonomi ve iş yönetimi hakkında sıradışı ve çarpıcı gözlemleriyle iş dünyasının yakından ve ilgiyle izlediği Emin Çapa, yenilikçilik ve Yalın düşünceye güncel ekonomi cephesinden değerlendirmeleriyle katkıda bulunacak. AB konusunda lisansüstü çalışmaları olan Çapa, TİSK ve TÜSİAD gibi kurumlarda da görev yapmıştır.

Etkinlikte ayrıca Türk finans sektörünün son yıllarda öne çıkan bankalarından Vakıfbank izleyicilerin karşısında olacak. Vakıfbank Genel Müdür Yardımcısı Ali Engin Eroğlu,  konuşmasında, kredi hacmiyle pazarın lider kurumlarından Vakıfbank’taki değer yaratma odaklı yatırımları ve teknoloji dönüşüm çalışmalarını anlatacak.

Müşteri odaklı değer akışlarından hareketle iş ve teknoloji süreçlerindeki yalınlaştırma yaklaşımını açıkladığı birçok kitabın yazarı ve Yalın düşünce gurusu Steve Bell, BT Bilgi aracılığıyla konferans öncesi katılımcılara şu mesajı verdi:

“Daha önceki temaslarımdan ülkenizin değerli profesyonellerinin bilgi teknolojileriyle gelen rekabetçi avantajlara yüksek düzeyde hâkim olduklarını biliyorum. Bilgi teknolojilerinin gelişen ve değişen olanakları, Yalın ilkelerin uygulanmasında yeni bakış açılarını gündemimize taşıyor. Bu konferansımda kurumların mevcut koşullar içinde dönüşüme nasıl daha açık olabileceğini ve yenilikçi bir kurumsal kültür geliştirebileceğini yine sizlerle birlikte tartışabilmeyi umuyorum.”

Yalın BT alanında küresel deneyimlerini ülkemizdeki iş liderleriyle paylaşmaya hazırlanan Steve Bell’i ülkemize davet etmekten büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden BT Bilgi Kurumsal Gelişim ve Danışmanlık Hizmetleri Yönetici Ortağı Cemal Erdem etkinlik hakkında şu değerlendirmeyi yaptı:

“BT Hizmet Yönetimi’nden Veri Kalitesi’ne, Varlık Yönetimi’nden Akıllı Altyapılar’a sunduğu çeşitli çözümlerle “Yalın İş… Yalın Teknolojiler!”in izinden giden BT Bilgi Teknolojileri olarak sayın Steve Bell’in katkısı ile katma değerli hizmetlerimize bir yenisini eklemekten gurur duyuyoruz. Dünya ekonomisinin yaşadığı belirsiz ve sert koşullar, özellikle küresel pazarlara açılan kurumlarımızın teknolojiyi çok daha etkin ve rekabetçi kullanmasını gerektiriyor. Bell’in Yalın BT yaklaşımının üç önemli ayağı, müşteri ve iş değerlerine odaklanma, kurumsal değer akışını düzenleme ve çalışanların işe olan gönüllü katkısını artırma gibi konular, Türkiye gibi gelişen bir ekonomi için de yaşamsal önem taşıyor. 9 Ekim’de İstanbul’da düzenleyeceğimiz seminerin her sektörden profesyonellere taşıyacağı önemli mesajlar olacaktır. Bu etkinliğimize teknoloji yatırımları ile ilgili tüm üst düzey profesyonellerimizi davet etmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz.”

Etkinliğin fuaye alanında kurulacak standlarda, BT Bilgi iş ortakları da kendi çözümlerini katılımcılara tanıtacak. Davetliler, BT Bilgi’nin veri kalitesi ve lokasyon bazlı hizmet çözümleri Paritus Akıllı Arama ve Mappy Akıllı Harita teknolojilerinin yanı sıra diğer BT Bilgi hizmetlerini de bu alandaki standlarda yakından tanıma fırsatı bulacaklar.

 Steve Bell kimdir?

Bilişim teknolojilerinde Yalın (Lean) ilkelerin ve iş pratiklerinin öncüsü Steve Bell, bu alanda üç kitabın ve saygın dergilerde yer alan çok sayıda makalenin yazarıdır. Organizasyonel kültürü geliştirme konusunda iş dünyası liderlerinin yakından izlediği saygın kurumlardan biri olan Shingo Research Prize ile ödüllendirilen Bell, Lean Enterprise Institute’e öğretim görevlisi olarak katkı vermekte ve Lean Systems Society’nin yönetiminde yer almaktadır.

Yenilikçilik ve operasyonel mükemmellik alanında dünyanın önde gelen profesyonellerine koçluk yapan Steve Bell, dünyanın her tarafında katıldığı workshop’larda sayısız strateji geliştirme ve yaygınlaştırma çalışmasına öncülük etmektedir. Steve Bell, BT Bilgi Teknolojileri’nin organizasyonuyla düzenlenen İstanbul’daki seminerinde, gerek kitabında yer alan, gerekse farklı Yalın BT iş pratiklerinden edindiği zengin deneyimleri izleyicilerle paylaşmayı planlıyor.

PROGRAM AKIŞI

13:00-13:45        Kayıt ve İkram

13:45-14:30        Hoşgeldiniz ve Sunuş
CNN Türk Ekonomi Müdürü Emin Çapa

14:30-15:30        Yalın İş Öyküleri
Steve Bell

15:30-15:45        Kahve Molası

15:45-16:30        Yalın Güzeldir / Panel
IBM, Yalın Enstitü, Netsis ve BT Bilgi katılımıyla

16:30-17:00        Yenilikçilik Arayışında Bankacılığın Yeni Ufku
Vakıfbank Genel Müdür Yardımcısı Ali Engin Eroğlu

17:00  –                 Kapanış ve Kokteyl

Steve Bell’in konuşması anında (simültane) çevirilerek izleyiciye aktarılacaktır.

Düzenleyen : BT Bilgi Teknolojileri

BT Bilgi Teknolojileri, Türkiye’nin önde gelen rekabetçi markalarına, “Yalın İş… Yalın Teknolojiler!” ilkesi ile 10 yılı aşkın bir süredir, kurumsal yönetim danışmanlığı ve bilgi teknolojileri odaklı bir dizi hizmet sunmaktadır.BT Hizmetleri Yaşam Döngüsü’nde (IT Services Lifecycle) uzman deneyimli kadrosu ile BT Bilgi, Yapı Kredi, Allianz, Tofaş, Türkiye Finans, TEB, Turkcell ve Erdemir gibi sektörlerinin bayrak markası olan birçok kuruma sunduğu çözümler ile kalite çıtasını daha da yükseltmeyi hedeflemektedir.
Detaylı Bilgi İçin : http://yalinguzeldir.com/

Yorum Yaz

Apple Servisi Beylikdüzü Apple Servisi