Kıvanç Özay

Z. Kıvanç ÖZAY

1990 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden mezun olduktan sonra, bir yıl Marmara Üniveristesinde İngilizcesini ilerletmek amacıyla hazırlık sınıfı okumuştur. 1991-1992 yılları arasında askerliğini Yedek Subay olarak yaptıktan sonra 1992 yılında iş hayatına başlamıştır.

27 yıllık aktif iş yaşamı boyunca çok farklı sektörlerde, farklı farklı görevlerde ve projelerde yer almıştır. Bu sayede farklı sektör ve farklı departman tecrübeleri kazanarak, mesleki anlamda kendini hem çeşitlendirmiş, hem de zenginleştirmiştir.

İş yaşamı boyunca aktif görev aldığı sektörler, tekstil sanayi, baskı ve ambalaj endüstrisi, hızlı tüketim endüstrisi (FMCG), metal işleme endüstrisi, Plastik enjeksiyon ve ekstrüzyon, metal enjeksiyon imalatı, soğutma ve iklimlendirme sektörü (HVAC), sağlık ve güvenlik ekipmanları endüstrisi ve hizmet sektörü (MIS).

Görev aldığı departmanlar ise, planlama ve lojistik, kalite güvence, üretim yönetimi, bilgi sistemleri (MIS) olup, bu bölümlerde bölüm sormlulukları, bölüm müdürlükleri ve fabrika müdürlüğü pozisyonlarında çalışmıştır. Ayrıca, bazı KOBİ firmalarına da Planlama, Üretim Yönetimi ve Yalın Üretim Teknikleri konularında danışmanlıklar vermiştir.

Çalışma yaşamı boyunca, bir çok konuda proje üretmiş ya da bir proje çalışması içinde takım oyuncusu olmuştur. Uzmanlık kazandığı projelerden bazıları şunlardır:

  • Bilgisayar destekli üretim takip sistemi – (Bonart Örme Ltd.)
  • Icron Tech çizelgeleme programının uyarlanması projesi – (Şişecam Camiş Ambalaj Firmasında),
  • Barkod otomasyon destekli sahada satış projesi (RAS Projesi) – (Eti Bisküvileri şirketinde)
  • ISO 9000 Kalite Güvence Alt Yapı Çalışmalarının oturtulması projesi – (KORETA Baskı Ambalaj)
  • Kesim Optimizasyon Programı ile Malzeme Verimlilik Artışı Projesi – (Rultrans Transmiyon San.)
  • Barkod destekli depo ve stok yönetimi projesi (Ahmet Yar Soğutma ve Renkler Makina şirketlerinde)
  • ERP ve MRP implementasyonları (Ortopro Ortopedik Protez Cihazlar ve Renkler Makina Şirketlerinde)
  • Yalın Üretim Tekniklerinin Uygulanarak Verimlilik Artışı Çalışmaları (Ahmet Yar Soğutma ve Mobitek Mobilya Sanayi şirketlerinde)

Kıvanç Özay 2 kız çocuğu babası olup, İngilizce bilmektedir.

Apple Servisi Beylikdüzü Apple Servisi