Blog

Shook, Türk Yöneticilerden Etkilendi

Duyurular & Basından Haberler

Shook, Türk Yöneticilerden Etkilendi

Amerika Yalın Enstitü Başkanı John Shook, Türkiye’deki yöneticilerin derin bir uzmanlık bilgisine sahip olduğunu, bunun kendisini çok etkilediğini söyledi.
Yalın Enstitü tarafından hayatın her alanında yalın düşünceyi uygulamak ve yalın düşünceleri insanlara aktarmak için düzenlenen Yalın Zirve, Hilton Otel’de 500’e yakın kişinin iştirakiyle başladı. İki gün sürecek olan zirvede yalın düşüncenin insan hayatına faydaları anlatılacak. Zirvenin bu yılki ana konuşmacısı Amerika Yalın Enstitüsü (Lean Enterprise Institute-LEI-www.lean.org) ve Yalın Küresel Ağı (Lean Global Network- LGN wwvv.leanglobal.org) Başkan ve CEO’su John Shook oldu.
Shook, Türkiye’de şirketlerin her geçen gün yalın düşünce konusunda tecrübe kazandığına işaret ederek, ‘Yalın düşünce bir kabiliyettir. Burada önemli olan bütün personeli işin içine katmaktır. Onların yalın düşünceye hakim olmasını sağlayabilmektir. Bu sayede çalışanların kendi hayatları ve çalışma şartları iyileşiyor. Tabii her ülkenin kültürü farklı. Biz dünyanın dört bir yanma giderek bu fikri öğretmeye çalışıyoruz” dedi.
“TÜRKİYE’DE ÇOK İYİ YETİŞMİŞ İNSANLAR VAR”
shook-yalinzirve2013Her ülkede ve aynı zamanda değişik kuruluşlarda öğrenmeyi daha üst seviyelere çıkarmak için yalın düşünceyi anlatma çabası içinde olduklarını söyleyen Shook, ‘Yalın düşünce, birbirimizden öğrenerek hepimizin iyileşmesini sağlıyor. Türkiye’de çok iyi eğitilmiş insanlar var. Yönetim sistemi de çok güçlü. Bu kişilerin güçlü idare sistemiyle nasıl başarılı olabileceğini tahmin edebiliyorum” diye konuştu. Türkiye’de son 10 yılda ciddi gelişmeler olduğuna işaret eden Shook, Çin’i örnek göstererek, “Şimdi Çin 20 yıl içinde çok önemli mesafeler katetti. Fakat Türkiye’nin uzun endüstri gelişme tarihçesi var. Çin ekonomisi ucuz işçilik üzerine kurulu. Şimdi onlar yönetim konusunda zorlanıyorlar. Derin bir uzmanlık bilgisine sahip değiller. Bu sebeple onların sıkıntıları var. Türkiye’de yönetimin ileri seviyede olduğunu görmek beni çok etkiledi. Buradaki yöneticiler çok iyi” şeklinde konuştu. Yalın enstitülerinin kurucusu Jim Wowack’dan başkanlık bayrağını devralan Shook, dünyanın sayılı yalın dönüşüm liderlerinden birisi olarak biliniyor.
Yayın: Yeni Marmara Gazetesi
Tarih: 04.12.2013
İl: Bursa

Yorum Yaz

Apple Servisi Beylikdüzü Apple Servisi