Blog

Yalın Enstitü, Japon İş dünyasının önemli aktörleri ile temaslarını devam ettiriyor.

Duyurular & Basından Haberler

Yalın Enstitü, Japon İş dünyasının önemli aktörleri ile temaslarını devam ettiriyor.

AOTSEnstitü Başkanı Sayın Yalçın İpbüken, 24 Ağustos 2011 Çarşamba günü, “Japonya – Ortadoğu Forumu”na katılmak için Türkiye’ye gelen AOTS (The Association for Overseas Technical Scholarship) Başkanı Kazuo Kaneko ve AB – Ortadoğu – Hindistan Bölgesi Genel Müdürü Yasumi Suzuki ile biraraya geldi. Toplantıya Türkiye AOTS Mezunları Derneği Başkanı Sayın Tayfun Çaylan da katıldı.
Dünya genelinde rekabet şartlarındaki akıl almaz değişim, ülkelerin ve şirketlerin bu döneme ayak uydurmak için neler yapması gerektiği, Yalın Düşünce’nin bu konuda çok önemli katkıları birlikte değerlendirildi.
AOTS 1959’dan beri Japonya içinde ve diğer ülkelerde toplam 340 bin kişiye kurs vermiş. Bu kursların masrafının büyük kısmını yine kurum karşılıyor.
Kursları tamamlayıp ülkelerine dönenler, kendi ülkelerinde AOTS Mezunlar Derneklerini kurmuş. Türkiye’deki derneğin ev sahipliğini yine Yalın Enstitü yapıyor.
Yalın Enstitü Yönetim Kurulu Üyelerinden Cevdet Özdoğan ve Nezih Soydan, AOTS Türkiye Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu üyesidir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Apple Servisi Beylikdüzü Apple Servisi