Blog

Yalın Bakış Açısıyla Finans, Muhasebe ve Maliyet Yönetimi – Seminer

category-accounting-finance-8
Duyurular & Basından Haberler

Yalın Bakış Açısıyla Finans, Muhasebe ve Maliyet Yönetimi – Seminer

Yönetici Geliştirme Programı
26 Mayıs 2017, İstanbul
Elite World Otel, Taksim – İstanbul

Programın Amacı ve Katılımcı Profili

yalin-cfoSürdürülebilir bir Yalın Şirket yaratmanın ve yönetmenin ön gereklerinden biri de Yalın Dönüşüme katkı sağlayacak, Yalın Dönüşümün tüm şirket genelinde ve özellikle kendi sorumluluklarındaki fonksiyonlarda benimsenmesi ve yaşama geçirilmesine öncülük ve rehberlik edebilecek bakış açısı ve yetkiliğe sahip Yalın Fonksiyonel Liderlerin varlığıdır. 

2013 yılında yayınlanan ve Yalın Enstitü tarafından 2015 yılında Türkçemize kazandırılan Yalın CFO adlı kitap, Finans ve Muhasebe fonksiyonlarındaki yönetici ve çalışanların Yalın Dönüşümü ve bu süreçteki rol ve sorumluluklarını anlama ve yerine getirmeleri konusunda eşsiz bilgiler sunmakta; bu konudaki önemli bir ihtiyacı karşılamaktadır.

yalin-donusum-kitabiYalın CFO kitabının yazarı Nicholas Katko, 2015 yılında Yalın Enstitü’nün daveti ile Türkiye’ye gelmiş ve başta Finans ve Muhasebe fonksiyonu yöneticileri olmak farklı seviyedeki yönetici ve uzmanlara, Yalın Dönüşüm ve bu süreçte Yalın Liderlerin rol ve sorumlulukları konusunda bir program sunmuştur.

Program sonrasında aldığımız olumlu geri bildirimler ve geçen zamanda hizmet sunduğumuz şirketlerde gündeme gelen ihtiyaçlar dikkate alarak, işbirliğimizi sürdürdüğümüz Nicholas Katko ile 26 Mayıs 2017 tarihinde yeni bir program gerçekleştirmeyi planladık.

Ayrıntılı içeriği aşağıda yer alan 1 günlük programın özellikle ve öncelikle Finans ve Muhasebe fonksiyonu yöneticilerine; Yalın düşünce çerçevesinde finans, muhasebe, maliyet yönetimi ve finansal raporlama süreç ve faaliyetlerinin yorumlanması ve yapılandırılması konusunda anlamlı bakış açısı ve bilgiler kazandıracağına inanıyoruz.

Ayrıca, yalın dönüşümü yaşayan Yalın Yönetim Sorumlularına, tüm fonksiyon yöneticilerine yalın gözlükle mali konular ile ilgili yararlı bilgiler sağlayacaktır. Son olarak programa katılacak CEO ve Yönetim Kurulu Üyelerinin de yalın gözlükle mali işlere bakmasını sağlayacaktır.  

Program İçeriği

 • Yalın Dönüşümün Finansla ve Operasyonel Sonuçları – Yalın’ın Ekonomisi Şirketlerin Nakit Akışı ve Karlılığına Nasıl Olağanüstü Katkılar Sağlar
 • Yalın Dönüşümü Başarabilmek İçin Finans ve Muhasebe Fonksiyonlarında Yapılması Gereken İyileştirmeler
  • Şirket organizasyonunu gözden geçirilmesi ve değer akışı bazlı bir organizasyon oluşturulması
  • Finans, Muhasebe, Maliyet Yönetimi ve Finansal Raporlama süreçlerinin müşteri odaklı hale getirilmesi
  • Finans, Muhasebe, Maliyet Yönetimi ve Finansal Raporlama süreçlerindeki kayıpların ortadan kaldırılması, verimliliğinin artırılması ve elde edilecek işgücü kazanımlarının söz konusu süreçlerin etkinliğini artırmada kullanılması
  • Yalın iyileştirmelerin finansal sonuçlarının görülebilir hale getirilmesi ve Yalın kazanımların sürdürülebilmesi için Finansal Raporlama süreçlerinde yapılması gereken iyileştirmeler
  • Bütçe ve Finansal Raporlama süreçlerine yönelik Yalın yaklaşım ve uygulamalar
 • Finans ve Muhasebe Fonksiyonlarının Tepe Yöneticilerinin Yalın Dönüşüm Sürecindeki Rol ve Sorumlulukları

 

nkatko

Nicholas S. Katko

Yalın CFO

Profesyonel Deneyim

Nick Katko, şirketlerin sürdürülebilir büyümeyi sağlayacak biçimde dönüştürülmesine yönelik Yalın ve Yalın Muhasebe konularında 25 yılı aşkın bir deneyime sahiptir.

Nick Katko, bir CFO olarak 1990’lı yıllarda şirketinin yıllık % 20 verimlilik ve karlılık artışı ile sonuçlanan Yalın dönüşümünün beraberinde bütünüyle Yalın bir Muhasebe Sistemini devreye almış bir kişi olarak Yalın Muhasebenin öncülerindendir.

Hem bir danışman hem de sözleşmeli CFO olarak, şirketlere muhasebe ve diğer yönetsel süreçlerdeki israfın ortadan kaldırılması ve akışın sağlanması konusunda destek vererek bu deneyimini derinleştirmektedir.

Nick Katko’nun, özel şirketlerden halka açık çok uluslu şirketlere, üretim şirketlerinden hizmet şirketlerine uzanan oldukça geniş bir deneyim sahası bulunmaktadır.

BMA, Inc. şirketindeki 15 yıllık danışmanlık deneyiminin ardından  Lexington, KY ‘deki Tenmast Software’de COO ve CFO olarak görev yapmakta ve eşi Deanna ile birlikte Lexington, KY’de yaşamaktadır.

Yazar

 • Yalın CFO Blogu: theleancfo.com
 • Yalın CFO: Yalın Yönetim Sisteminin Mimarı (2013)
 • Yalın İş Yönetim Sistemi: Yalın Muhasebe İlkeleri ve Uygulama Araçları (2007)
 • Yalın Ofis ve Muhasebe Eğitim Materyalleri, Webinar ve Blogları

Yer: Elite World Otel, Taksim / İstanbul
Başlangıç-Bitiş: 09.30-17.30
Sunum Dili: İngilizce (Simultane çeviri yapılacaktır)

Kayıt ve bilgi için:
Yasin Demirkaya
yasind@lean.org.tr | 0212 271 84 51

Yorum Yaz

Apple Servisi Beylikdüzü Apple Servisi