Blog

Sağlık Sektörü YALIN SAĞLIK Semineri’nde Buluşuyor…

22_kasim_banner_v2
Duyurular & Basından Haberler

Sağlık Sektörü YALIN SAĞLIK Semineri’nde Buluşuyor…

Yalın Enstitü olarak 2007’de İngiltere’deki ilk Global Yalın Sağlık Zirvesi’ne katılımımızdan bu yana dünyadaki Yalın Sağlık gelişmelerini takip ediyoruz. Amerika’da her yıl 600’den fazla katılımla Yalın Sağlık Zirveleri düzenleniyor; bu yıl yedincisi düzenlendi. Belçika’da son iki yıldır Avrupa Yalın Sağlık Zirvesi yapılıyor. Tüm bu etkinliklere mümkün olduğunca katılarak gelişmeleri yakından takip ediyoruz.

Amerika, İngiltere, Kanada, Japonya, İspanya ve Brezilya basta olmak üzere pek çok ülkede yaygın olarak uygulanan YALIN SAĞLIK (LEAN HEALTHCARE) uygulamalarını Türkiye’de de yaygınlaştırmak amacıyla 22 Kasım 2016‘da İstanbul‘da Peter WILLATS, Prof. Dr. M. Ayberk KURT ve Türkiye’nin önde gelen sağlık kuruluşlarından yöneticilerinin katılımı ile Sağlık Sektöründe Kalıcı Çözümlerin Yöntemi YALIN SAĞLIK semineri gerçekleştirilecektir.

Seminer ana konuşmacılarından olan Peter WILLATS İngiltere’de National Health Service tarafından bekleme sürelerinin azaltmak için yalın uygulamalar yapan 12 Acil Servis Başkanının Yöneticisi ve Mentorü olarak görev almıştır. Lean Enterprise Institute, Cambridge’in Başkanına Üst Düzey Danışmanlık yapmakta olan WILLATS aynı zamanda Dortmund Teknik Üniversitesi, Üretim Sistemleri Enstitüsü’nde misafir Öğretim Üyesidir.

Prof. Dr. M. Ayberk KURT üniversite hastanesi mali ve idari yönetimlerinde zengin bir tecrübeye sahibidir. Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Öğretim Üyesi olarak görev yapmakta olan Prof. KURT, 2011 yılında ‘Yalın Hastane Projesi’ yürütücüsü olarak aynı kurumda Türkiye’deki ilk Yalın Hastane çalışmasına imza atmıştır. Uludağ Üniversitesi Hastanesi’nin joint commission tarafından iki defa akredite edilmesinde ekibin liderliğini yapmıştır.

Bu seminer ile yurt dışı ve içinden uygulamaların paylaşımının yanı sıra Türkiye’de sürekli iyileştirme uygulamalarına gereken önemi veren sağlık organizasyonlarını bir araya getirerek bir network oluşturma ve aktif paylaşımı başlatmak amaçlanmaktadır.

Seminer ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Yorum Yaz

Apple Servisi Beylikdüzü Apple Servisi