Blog

3. Kümelenme Konferansı

1
Duyurular & Basından Haberler

3. Kümelenme Konferansı

19 Şubat 2016 tarihinde Ankara’da düzenlenen 3. Kümelenme Konferansı, Ekonomi Bakanı Mustafa ELİTAŞ’ın katılımıyla gerçekleşmiştir.

Başta UR-GE Projesi yürüten kuruluşlar olmak üzere, tüm işbirliği kuruluşlarının temsilcileri ile 300 kişinin üzerinde katılım olmuştur. Yalın Enstitü’nün baştan beri danışmanlık verdiği Çorum Tarımsal Gıda İşleme Makineleri Kümesi olmak üzere bakanlık tarafından başarılı bulunan kümeler sunumlarını yapmıştır. Katılımcılar toplantıdan yeni başarı örnekleri ile dönmüşlerdir.
2
Konferansa Yalın Enstitü’nün ihtiyaç analizini gerçekleştirdiği İstanbul İhracatçı Birlikleri Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri Kümesi ve danışmanlık faaliyetlerini gerçekleştirdiği Çorum Tarımsal Gıda İşleme Makineleri Kümesi de katılmıştır.
Çorum Tarımsal Gıda İşleme Makineleri Kümesi en başarılı uygulamaları yapan, önde gelen kümelerden biri olarak gösterilmektedir. Kümenin sunumunda Yalın Dönüşüm Eğitimi ve Yalın Uygulama Danışmanlıkları sonucu elde ettikleri çarpıcı kazançlar katılımcılar ile paylaşılmıştır.
Çorum Tarımsal Gıda İşleme Makineleri kümelenme projesini, başlangıcından itibaren, Yalın Enstitü adına Yönetim Kurulu Üyemiz Hüsrev YAMAN yürütmektedir. Proje 3 yılını doldurarak sona ermiş ve kümelenme başvurusu yapılıp destek alınarak tekrardan başlatılmıştır.
Çorum Tarımsal Gıda İşleme Makineleri Kümesi’nden Macit ÇUBUK’un Kümelenme Konferansı’ndaki ve 2015 Yalın Zirve’deki konuşmaları aşağıdadır.

Yorum Yaz

Apple Servisi Beylikdüzü Apple Servisi