Blog

Adana’dan Örnek Yalın Şirket: Anadolu Talaşlı İmalat: Sıra Dışı bir Genç İş Adamı, Örnek Yönetici – Atakan Çapçı

Anadolu-telasli-Imalat-770x400
Vaka Analizi

Adana’dan Örnek Yalın Şirket: Anadolu Talaşlı İmalat: Sıra Dışı bir Genç İş Adamı, Örnek Yönetici – Atakan Çapçı

Atakan Çapçı ve Yönetici Ömür Güleç ile Yalın Enstitü ofisinde bir cumartesi günü bir araya geldik. 3 saatin nasıl geçtiğini fark edemedik. Atakan Çapçı Yalın Enstitü Yönetim Kurulu üyesi Erol Yakut’un 5.5 gün ve 5 gecelik Yalın Düşünce, Yalın Yönetim ve Üretim Teknikleri eğitimine katılmış, bu kapsamlı program sırasında Atakan’ın görüşlerini, yaşamı ve çalışma hayatını öğrenme fırsatı bulan Erol Yakut Adana’da bulunduğu sırada Anadolu Talaşlı Üretim şirketini ziyaret etme imkanını bulmuş ve bu sıra dışı şirketi kapsamlı şekilde incelemiştir.

Adana Organize Sanayi’de faaliyet gösteren bu 13 beyaz yaka v 19 üretimde görev alan 32 kişinin çalıştığı şirketi,  güney doğu Anadolu’ya, hatta tüm Türkiye’ye örnek olabilecek Yalın Şirket olarak değerlendirdik.

Atakan Çapçı ve Anadolu Talaşlı İmalat AŞ ile mutlaka tanışmamız gerekli olduğuna kanaat getirdik ve 10 Ekim Cumartesi günü Ülkü kulaç hanım birlikte kendilerini ağırladık. Erol beyin deneyimine ilave olarak Atakan ve Ömür beyleri ve şirketi tanıma imkânını elde ettik.

Atakan Çapcı’nın 6 yaşında başlayan çalışma ve hayat deneyimini günümüze kadar taşıdık. Her bir dönemeci dikkat ve takdirle öğrendik. Girişimcilik, yaratıcılık, ticari zekâ, insani olgunluk konusundaki bilgilerimize çok değerli deneyimler ekledik. Atakan’ın tam bir Yalın Düşünür, Girişimci, Etkin bir Yönetici olduğuna emin olduk.

Atakan Çapcı ve Ömür Güney’in şahıslarında örnek mal sahibi ve yöneticileri ve Anadolu Talaşlı İmalat ’ın aradığımız Yalın Şirket, dört dörtlük işleyen Yalın KOBİ örneği, kuruluş olarak ve Atakan kardeşimizin şahsında örnek Yalın Mal Sahibi – Yönetici olduğuna Erol bey, Ülkü hanım ile mutabık kaldık.

Anadolu Talaşlı İmalat ve Atakan beyi Adana’daki Yalın Düşünce uygulayıcısı Göktekin İnşaat şirketinin Mal Sahibi ve Yöneticisi Serdar Göktekin ile tanıştırdık. Serdar bey önerimizi hemen yerine getirdi ve geçtiğimiz Salı Sabahı sabah 07.30’da Şirket sabah toplantısı sırasında fabrikada buluşmayı kararlaştırdılar. Bir araya geldiler. Bu iki insanın tamamen farklı sektörlerde çalışmalarına, hayat yolculuklarının, farklı ailelerden ve yörelerden gelmelerine rağmen benzeri yaşam deneyimlerinin olduğunu, ortak dertlerinin alanlarında en iyi olmak olduğunu, kendilerini ve birlikte çalıştıkları ile kader birliği yaptıklarını, birlikte öğrenmeye öncelik verdiklerini gördüler.

En büyük arzumuz bu birlikteliğin örnek olması, benzeri nitelikteki öncülerin ortak bir platformda buluşmaları, birlikte öğrenmeyi sürdürmeleridir.

Yalın Düşüncenin ülkemizin ihtiyacı olduğu temel değerleri, hayata bakışı, ne yaparsa yapsınlar en büyük önceliğin Değer Üretmek, Üretirken insana saygı içinde, düşüncelerine ve emeği başta olmak üzere her türlü israfı önlemenin gereğine öncelik vermektedir. İnsanımızın değerlerine, yaratıcı ve coşkulu kişiliklerine, becerilerine büyük önem vermektedir. Yalın Düşünce önceliği insana vermekte, teknoloji ve tekniklerin insana ve kurumun önceliklerine hizmet ettiği sürece ve şekilde dikkate almaktadır.

Atakan Çapçı, Anadolu Talaşlı İmalat ve Serdar Göktekin ziyareti ile ilgili çok sayıda fotoğrafı ve videoyu paylaşıyorum. Yalın Düşünceyi, Zihniyeti, çalışanlar ve çalışma ortamını dikkatle inceleyeceğinizi, yorumlarınızı bizimle paylaşacağınızı umuyorum.

İnsanımızın aşkla bir şeye kilitlendiğinde, kendine güvendiğinde, herkesi şaşırtacağına inanıyorum.

Yalçın İpbüken

 

Anadolu Talaşlı İmalat Video

 

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Apple Servisi Beylikdüzü Apple Servisi