İbrahim Özalhas

İbrahim ÖZALHAS

1963 yılında doğan İbrahim Özalhas,  Muş Endüstri Meslek Lisesi Torna Tesviye Bölümü’den 1981 tarihinde Mezun oldu.  Mekanik’e olan hayranlığının temelini lise li yıllarında  attıktan sonra eğitimine Makine Mühendisliği eğitimi ile devam etti ve  İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Fakültesinden 1986 yılında mezun oldu. Evli, 2 çocuk sahibidir. İngilizce bilmektedir. İş hayatına Uzel Makine Sanayii A.Ş. de Talaşlı İmalat Mühendisi olarak başlayan (1986-2008) İbrahim Özalhas Uzel Makine da yıllar içinde çeşitli departmanlarda görev almıştır.

1986-1999 yıllarında Uzel Talaşlı İmalat  Atölyesi  Üretim Hatlarında; yeni parça devreye alma çalışmalarında görev almıştır. Yeni parça devreye alma çalışmalarında; aparat , takım ve kalıp konularında çalışma fırsatı bulmuştur. Ayrıca bu çalışmalar sırasında çeşitli talaşlı imalat tezgahı tasarımı üretimi ve devreye alınmasında tecrübe kazanma fırsatı bulmuştur.

1999-2006 Uzel Metod Mühendisliği müdürü görevinde bulunmuştur. Bu görevde ; Talaşlı , Talaşsız Üretim Atölyeleri ve Traktör Montaj Atölyesi Metod  faaliyetlerini yönetmiştir.

2006-2008 yıllarında, Traktör Maliyet Düşürme Lideri olarak atanmıştır. Uzel Makine Sanayiinin % 40 üretimini kapsayan MF-240 Model traktörlerinde % 10 maliyet düşürme hedefi çalışmasını, kendi Uzel ekibi  ile  hedefi gerçekleştirmiştir. Bu proje ile zorlu  hedefli projelerin hayata geçirilmesi konusunda metodolojik modellemeyi  uygulama fırsatı bulmuştur. .

Aynı yıllarda 75 – 125 Beygir Gücü aralığında yeni traktör üretilmesinde Proje Program Yöneticisi olarak görev almıştır.

Uzel Makine Sanayi sonrası 2008-2014 yılları arasında Türk Sanayiisinin farklı imalat alanlarında, yaptığı yöneticilikler ile üretim tecrübesini paylaşma/geliştirme fırsatı bulmuştur.   Metal ağırlıklı üretim yapan  endüstrilerde; Talaşlı, Talaşsız (Sac, Dövme, Döküm, Montaj ve  Isıl İşlem) Metod ve Üretim Takımlamalarının    fikirden  üretim  prosesine geliştirilerek uygulama fırsatı bulmuştur. Komplex  Problemlerin Modellenmesi Metodolojsini  sanayii de firmaların kurumsal hafızasına  uygun özgün çalışmaları sürdürmektedir.

2014 yılından bu yana Yalın Enstitü Derneğinde talaşlı imalat ve diğer üretim alanlarının yalınlaştırma çalışmalarında faaliyet göstermektedir.

Apple Servisi Beylikdüzü Apple Servisi