Cem Erel

Cem EREL

Öz geçmiş

1982 KOCAELİ doğumlu olup eğitim hayatını örgün eğitimini İzmit Teknik Lisesinde tamamladı.

Eğitim sonrası çalışma hayatına Kocaeli’nde faaliyet gösteren Şevket Makine şirketinde kurumsal müşteri ilişkileri, sipariş takip ve sevkiyat sorumlusu olarak başladı. (1999-2001)

Askerlik görevi sonrası 2003 yılında profesyonel çalışma hayatı TOYOTA Fabrikasında başladı

2003-2011 yılları arasında Üretim İç Lojistik çalışmaları,

İç lojistik operasyonlarında direkt üretimi besleyen tüm hat ve proseslerinde çalışmıştır. Bu süreçte operasyonel birçok iyileştirmede bulundu. Takım çalışması olarak yürütülen Kaizen çemberlerine liderlik yapma proses kazancı-alan kazancı-verimlilik artışı ve İş güvenliği iyileştirmesi sağlanmasına katkıda bulunmuştur.

2011-2013 yılları arasında Endirekt Lojistik çalışmaları,

Sırasıyla İhracat parça sevkiyatlarının takibi, Çelik sevkiyatları ve stoklanması, Yedek parça bölümü, Kimyasal depo ve Genel malzeme ambarında VSM çalışması, Layout planlama ve hazırlığı, standart iş akışları ile iş standart formlarının hazırlanmasına liderlik etmiştir.

2013-2015 yılları arasında Lojistik Proje çalışmaları,

Operatör verimlilik ve devamsızlık takibi, çalışma alanlarındaki layout ihtiyaçları ve düzenlemeleri Operasyon İSG aktiviteleri, operatör eğitimlerinin takibi, Kaizen ve Kaizen çemberleri bölüm temsilciliği görevlerinde bulunmuştur. Yedek parça alanı yükleme alanı yapılması ve Genel malzeme ambarı ek yatırım çalışması ve yeni layout düzenlenmesi yapmıştır.

2015-2020 yılları arasında Dış lojistik uzmanı çalışmaları,

Liman, gümrük ve nakliyeci arası koordinasyonun sağlanması. Tedarikçi lojistik yükleme alanlarında 5S ve İş Güvenliği iyileştirmeleri yapılması. Anormal ve acil durumlar için alternatif lojistik metot ve rotalarının belirlenmesi. İş Güvenlik devriyelerinin düzenlenmesi ve önleyici aksiyonların alınması. Nakliyeci gelişimi ve sürücü eğitimi takibi. Türkiye milkrun operasyonu rota planlamasının yapılması. Deniz aşırı gelen konteynerlerin ithalat & ihracat sevkiyatlarının planlaması. Lojistik hizmetler için aylık fatura kontrol, takip ve ödemelerin yapılması. Körfez limanlarından demiryolu ile konteyner taşımacılığı yapılabilmesi projesinde görev aldı.

Şirket Dışı Lojistik Faliyetleri,

2017-2020 Yılları arasında OSD (Otomotiv sanayicileri derneği) Lojistik komitesi ile düzenli koordinasyonun sağlanması ve TOYOTA temsilciliği, OSD bünyesindeki diğer OEM ler ile Türkiye’nin gelecekteki lojistik ihtiyaçları konulu çalıştayda rol almıştır. LODER Uluslararası tedarik zinciri panellerine katılım, 5.Türkiye’nin En Etkili Tedarik Zinciri Profesyonelleri için TOYOTA FTS proje üyeliği. Medlog-Arkas-Reysaş-DP-Yılport-Evyap ile ortak İş Güvenlik aktiviteleri yürütülmesi çalışmalarında bulunmuştur. Ulaştırma Bakanlığı ve OSD üyeleri ile Demir Yolu otomotiv taşımacılığı projesi. BARSAN & REYSAŞ filolarına operasyonel eğitimler verilmesi.

Şirket içi alınan eğitimler

•LDP (Lider gelişim programı)
•T.P.S (TOYOTA ÜRETİM SİSTEMİ)
•KAİZEN (İleri seviye)
•QCC (KALİTE KONTROL ÇEMBERİ)
•ETKİLİ İLETİŞİM
•ETKİN TAKIM ÇALIŞMASI
•TEMEL KALİTE BİLİNCİ
•5N + 1K
•T.J.I (TOYOTA İŞ ÖĞRETME EĞİTİMİ)
•5S & 5 TEI
•İLK YARDIM
•YANGIN
•İŞ MAKİNASI & TAVAN VİNCİ (H&H)

2020 yılı başında Toyota Çalışma hayatını kendi isteği ile sonlandırıp YALIN ENSTİTÜ bünyesinde danışman olarak devam etmektedir. Biri Tekstil biri savunma sanayi ve otobüs üretiminde öncü olan iki farklı sektörde danışman olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Apple Servisi Beylikdüzü Apple Servisi