Blog

Yeşim Akademi açıldı

yesim_akademi_acildi
Duyurular & Basından Haberler

Yeşim Akademi açıldı

“Önce İnsan” ilkesi ile hareket eden Yeşim Tekstil, eğitim konusundaki çalışmalarını bir üst seviyeye çıkararak kendi bünyesinde Yeşim Akademi’yi hayata geçirdi.

Üretimde verimliliği ve karlılığı artırmanın ötesinde insana yatırım yaparak çok daha önemli bir amaca hizmet etmeyi hedefleyen Yeşim Tekstil, Yeşim Akademi’yi hayata geçirdi. Firma “Önce İnsan” anlayışının bir yansıması olan Yeşim Akademi ile kurumsal ve bireysel olarak gelişmeyi ve geleceğe emin adımlarla ilerlemeyi hedefliyor.

15 gün önce açılan Yeşim Akademi’de ilk eğitimler firmanın stratejik ortaklarından Nike’nin Eğitim Direktörü Himashel Alwis tarafından verilen yalın eğitimlerle başladı. Yeşim ve Nike çalışanlarına yönelik başlayan bu eğitimler teorik ve uygulamalı olarak yapıldı.

Yeşim Akademi bünyesinde iki hafta boyunca devam eden Yalın Eğitimlerin sertifika töreni de  Nike ve Yeşim Tekstil yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşti. Yapılan sertifika töreninde 23 kişiden oluşan Yalın Eğitim Grubu’na Yeşim Tekstil CEO’su Şenol Şankaya, Yeşim Tekstil Genel Müdür Yardımcısı Selim Şankaya ve Nike üst düzey yöneticileri tarafından sertifikaları takdim edildi.

Akademinin açılması ile birlikte  Avrupa bölgesindeki Nike tedarikçileri için düzenlenecek yalın eğitim programları da bundan sonra Yeşim Akademi’de yapılmaya başlanacak. Böylelikle 2006 yılından beri yalın üretim modelini uygulayarak bu konuda çalışanları için birçok eğitimler düzenleyen Yeşim Tekstil bu konuda da global yapıda liderlik edecek.

Yeşim Tekstil CEO’su Şenol Şankaya Yeşim Akademi’de yaptığı konuşmada eğitim konusundaki görüş ve düşüncelerini şu şekilde belirtti: “Sözlerime firmamızın kurucularından rahmetli babamın bizlere verdiği bir sözü ile başlamak istiyorum. ‘Biz sanayicilerin ekonomiye yaptığı katkı çok önemli. Ama ondan da önemli olan eğitime yapacağımız katkı. Çünkü eğitime yapacağımız katkı sadece bugünümüz için değil geleceğimiz için de çok önemli ve değerli.’ Önce İnsan felsefesini benimseyen firmamızda bu söz doğrultusunda en önde gelen konulardan biri insana yatırım yapmak. Buradan aldığımız feyzle ve iş birliği yaptığımız stratejik ortaklarımızın da desteğiyle kişisel gelişim ve insana yatırımımızı bu şekilde bir kez daha belgelemiş oluyoruz. Bu yolda elimizden geldiğince eğitim için tüm imkanlarımızı kullanalım ve yarınlarımızı hep birlikte şekillendirelim.”

Bu akademiyi hayata geçirirken, verimlilik ve karlılığı artırmanın ötesinde çok daha önemli bir amaca hizmet ettiklerini ifade eden Şankaya sözlerini şöyle sürdürdü: “Yeşim Akademi ile çalışanlarımızın mesleki gelişimlerinin yanı sıra  kişisel gelişimine de destek olarak  mutlu ve üreten bireylerden oluşan bir  toplum da  yaratmak istiyoruz. Böylelikle ülkemizin geleceği için de Yeşim Tekstil olarak üzerimize düşeni yapmış olacağız. Akademimizde ilk eğitimlerin stratejik ortağımız Nike ile birlikte Yalın Yönetim konusunda yapmanın da bizim için ayrı bir anlamı var. Bundan sonraki süreçte bu eğitimlere global yapıda da ev sahipliği yapacak olmamız bizim için çok önemli. Böylelikle 2006 yılından beri yalın üretim modelini uygulayarak bu konuda çalışanları için birçok eğitimler düzenleyen firmamız, bu konuda da global yapıda liderlik etmiş olacak.”

Sertifika töreninin ardından gerçekleşen pasta kesimi ve kokteyl ile zorlu bir eğitim sürecini başarıyla tamamlayan Yeşimliler hem Yeşim Akademi’nin kuruluşunu, hem de başarılarını kutlayarak keyifli vakit geçirdiler.

Yorum Yaz

Apple Servisi Beylikdüzü Apple Servisi