Blog

Yalın Küresel Ağ Toplantısı

Duyurular & Basından Haberler

Yalın Küresel Ağ Toplantısı

Lean Global Network’ün (Yalın Küresel Ağ) Amerika Birleşik Devletleri yasalarına göre kâr gütmeyen bir organizasyon olarak resmen kurulduğunu memnuniyetle bilgilerinize sunarız. LGN (Lean Global Network)’in kurucu üyelerinden olan Yalçın İpbüken, Yalın Enstitü Derneği’ni temsilen toplantıya katıldı.
LGN’in Yönetim Kurulu dört kişiden oluşmaktadır. Başkan Daniel Jones, Başkan Yardımcısı olarak James Womack, birer yıl müddetle başkanlığı paylaşacaklardır; Brezilya’dan Jose Ferro ve Avustralya’dan Peter Walsh diğer iki üye olarak seçilmişlerdir. LGN’in güncel yönetimine yönetici olarak James Womack’ın geçmişte Uluslararası Motorlu Araçlar Projesi’nde birlikte çalıştığı John O’Donnell seçilmiştir. Diğer yandan Masia Goodman, Operasyon Müdürü olarak görev yapacaktır. Fransa ve Hindistan’ın da LGN bünyesine katılmasıyla dünya çapındaki enstitü sayımız on dörde yükselmiştir: ABD, İngiltere, Brezilya, Türkiye, Almanya, Hollanda, Polonya, Fransa, Avustralya, Çin, İspanya, Meksika, Hindistan, Danimarka.
LGN, dünyanın on dört ülkesine yayılmış Yalın Enstitülerin koordinasyonlarını arttırmak için yapılan araştırmaları paylaşmak, Yalın markasını daha da güçlendirmek, bilgi ve becerilerimizin geliştirilmesi gibi görevler üstlenmiştir. Bu amaç doğrultusunda önümüzdeki aylarda LGN internet adresi İngilizce olarak devreye girecektir.
Yine önümüzdeki aylarda Harvard Business Review kalitesinde olup dünya çapında önde gelen yöneticilerin ve uzmanların makalelerinin bulunduğu Lean Management Review mecmuası İngilizce periyodik olarak yayımlanacaktır.
ABD’de faaliyet gösteren Lean Enterprise Institute (LEI) hakkında bazı bilgiler:
10. yılını kutlayan ABD’deki enstitü (LEI), bugün çok iyi bir konuma gelmiştir. On dört kişinin görev yaptığı enstitüde, geçmişte Yalın konusunda önemli sonuçlar almış yöneticiler, değerli uzmanlar ve araştırmacılar yer almaktadır. LEI, Yalın konusunda araştırma yapmak, kitap ve metot kitapları yayımlamak, açık eğitimler ve konferanslar düzenlemek gibi konulara odaklanmaktadır. LEI, ABD’de Yalın kavramını yaygınlaştırırken LGN’in en büyük destekçisi konumundadır. Tüm dünyadaki Yalın Ensititü dernekleriyle çok cömertçe bilgi paylaşmakta ve Küresel Ağ’ın Ar-Ge’si olarak görev yapmaktadır.
Boston, ABD
{17 Eylül 2007}

Yorum Yaz

Apple Servisi Beylikdüzü Apple Servisi