Blog

Yalın Enstitü Derneği Başkanı Sn. Yalçın İpbüken'in Karsan Ziyareti

Duyurular & Basından Haberler

Yalın Enstitü Derneği Başkanı Sn. Yalçın İpbüken'in Karsan Ziyareti

Yalın felsefeyi ve yalın düşünceyi ülke genelinde benimsetmek, yalın uygulamaları yaygınlaştırarak işletmelerin gelişimine katkıda bulunmak ve Türkiye’nin rekabet gücünü arttırmak amacıyla 2002 yılında kurulmuş olan Yalın Enstitü Derneği‘nin Başkanı Sn. Yalçın İpbüken ve Yalın Enstitü danışmanı Sn. Hakan Akgül, 15.05.2012 tarihinde Karsan Akçalar fabrikasını ziyaret ederek Karsan Yalın Yönetim Projesi hakkında bilgi aldılar.
Ziyarette Karsan Yalın Yönetim ve Eğitim Yöneticisi Gökhan Çelikliay ile birlikte Akçalar-1 işletmesi Kaynak, Montaj ve Son Kontrol bölümlerindeki Yerinde Kalite, Hat Yönetimi ve Kaizen uygulamaları incelenerek ilgili Grup Liderlerinden bilgi alındı.
Araç kalitesinin iyileşmesi, proses içi stokların azalması (WIP), verimlilik artışı ve alan kazanımında sağlanan büyük gelişmeler Yalçın İpbüken tarafından ilgiyle karşılandı.
Karsan Yalın Yönetim Projesi’nin Türkiye’de yürütülen örnek projelerden birisi olduğunu belirten Yalçın İpbüken, Karsan’daki gelişimi ve değişimi her platformda gururla anlatacağını ifade ederek projeye destek veren tüm çalışanları tebrik etti.

Karsan Karsan
Karsan Karsan
Karsan Karsan
Karsan Karsan

Yorum Yaz

Apple Servisi Beylikdüzü Apple Servisi