Blog

Yalın Dönüşüm

yalin-donusum-yalin-danismanlik-770x400
Duyurular & Basından Haberler

Yalın Dönüşüm

‘Denizli Yalın Yönetim Konferansı’na ilgi beklenenden fazla oldu. Türkiye Kalite Derneği Denizli Yerel Kalite Odağı olan Dentaş Ambalaj ve Türkiye Yalın Enstitü Derneği iş birliği ile düzenlenen ‘Denizli Yalın Yönetim Konferansı’na ilgi beklenenden fazla olurken, konferans ‘Yalın Dönüşüm, Türkiye için Tam Zamanı’ ana teması üzerine kuruldu.
Geçtiğimiz cumartesi günü saat 10:00’da başlayarak saat 18:00’de sona eren konferansta Türkiye ve dünyadan konuşmacılar ile uygulamacılar yer aldı. Konferansa Denizlili sanayiciler başta olmak üzere, yöneticileri, milletvekilleri, bürokratları ve Pamukkale Üniversitesi’nden yaklaşık 450 kişilik bir katılım gerçekleşti.
Yalın Yönetim Konferansı’nın açılış konuşmasını Dentaş Ambalaş ve Kağıt San. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Abalıoğlu yaptı. ‘Yalın Düşünce, mal veya hizmet yapan kuruluşlarda her türlü israfın ortadan kaldırılmasıyla, üretilen ve sunulan değerin mükemmelleştirilmesini hedefleyen bir yaklaşım, sistem ve teknikler bütünüdür. Yalın Düşünce’nin temel amacı, değerin ilk ham maddeden başlayarak değer yaratma süreci boyunca hiç kesintisiz akıtılarak, hızla nihai müşteriye ulaştırılmasıdır. Bunu başarabilmek için tüm değer zincirine bir bütünlük çerçevesinde bakmak, israfı yok etmek ve tüm faaliyetleri bir müşteri için mükemmel değer oluşturmak amacına yönlendirmek gerekir’ sözleriyle başladığı konuşmasında Yalın Yönetim Konferansı’nın amaçlarını şu şekilde dile getirdi;
‘Yalın Düşünce Felsefesi’nin ve Yalın Üretim Sistemi’nin ülkemizde tanınması, uygulanması ve yaygınlaştırılması amacıyla kamuoyu oluşturmak, farkındalık yaratmak, ülkemizde ve yurt dışında gerçekleştirilen başarılı uygulamaları tanımak ve bu konuda yola çıkmak isteyen şirketleri cesaretlendirmek. Bunun sonucunda ülkemizde Yalın uygulamaların artışı ile rekabet güçleri artan ve daha verimli çalışabilen şirketlerimizin elde edeceği sonuçların ülkemiz ekonomisine olumlu etkisinin sağlanması ve artan refah düzeyi nihai hedefimizdir. Denizli Yalın Yönetim Konferansı ülkemizde, benzerleri 1996’dan beri başta ABD olmak üzere dünyanın farklı bölgelerinde düzenlenen ve her biri hedef aldıkları bölgede önce farkındalık yaratan ardından Yalın yolculuğa çıkan şirketlere yol gösteren bu konferansların bir uzantısı olarak düzenlenmektedir. Ülkemizde ilki 1998 yılında, ikincisi 2003 yılında düzenlenen ve sanayi çevrelerinde geniş yankı bulan bu konferansların ülkemizde Yalın uygulamaların yaygınlaşmasına vesile olması temel amacımızdır. Bu tür uygulamalar dünyadaki ve Türkiye’deki konu uzmanları ile, konu ile ilgilenen, uygulama deneyimleri yaşamış olan ve bu sistemi tanımak isteyen kişileri bir araya getirmesi açısından son derece faydalı olmaktadır.’
İsmet Abalıoğlu’nun konuşmasının ardından konferansın konuşmacıları sırasıyla söz alarak Yalın Yönetim hakkında katılımcılara bilgi aktarımında bulundu.
Hizmet (Araştırma-Yorum)
{1 Mart 2004)

Yorum Yaz

Apple Servisi Beylikdüzü Apple Servisi