Blog

Toyota Woven City

Toyota-Woven-City2
Genel Yazılar

Toyota Woven City

Toyota Woven City / Örülmüş Şehir  – Fuji – 21.yüzyıl Örnek Şehir

Dünyanın hareketlilik konusuna adanmış ilk kentsel kuluçka merkezi olan Toyota Woven City, Toyota Motor Corporation ve BIG-Bjarke Ingels Group iş birliğinde Fuji Dağı’nın eteklerinde hayata geçiyor. Aşağıdaki Video ’da temel atma töreni yer alıyor. Mutlaka izleyin.

 Hareketlilik, otonom sistemler, hidrojenle çalışan altyapı ve endüstriyle iş birliğini test etmek ve bu konuda ilerleme sağlamak amacıyla yaşayan bir laboratuvar olarak tasarlanan Toyota Woven City, toplulukları tarih ve doğaya temellenen teknolojinin sağladığı bir gelecekte bir araya getirmeyi amaçlıyor.

Shizuoka’ daki Susono şehrinde 175 dönümlük eski bir fabrika tesisinde inşa edilecek olan Toyota Woven City, alternatif hareket biçimleri, insan ve doğa arasında bir eşitlik yaratıyor.

Şehirde 2000 kişinin çalışması ve yaşaması planlanıyor. 21.yüzyılda hayatın ne şekilde şekillenebileceği yaşanarak ön görülmeye çalışılacak.

Şehir, karbon nötr bir seviyeye ulaşmak için güneş enerjisi, jeotermal enerji ve hidrojen yakıt teknolojisini kullanacak. İnşaatın 2021’de başlaması ve aşamalar halinde inşa edilmesi planlanıyor.


Yalçın İpbüken

Toyota ve Toyota Woven City 

Yorum Yaz

Apple Servisi Beylikdüzü Apple Servisi