Blog

Toyota Ürün Gelişitirme Sistemi Kitabı Yazarlarından James Morgan Türkiye Ziyareti

Genel Yazılar

Toyota Ürün Gelişitirme Sistemi Kitabı Yazarlarından James Morgan Türkiye Ziyareti

James Morgan’ın Türkiye programı çok etkin ve yararlı olmuştur. James hem insan olarak tevazusu, nazikliği hem de konu uzmanı olarak çok etkili olmuştur. Eşi Mary GM’de endüstri mühendisliğinde çalışmıştır. Orhan Holding’te Murat Orhan ve yakın ekibi öğleden sonra ve akşam yemeğinde birlikte olmuşlardır.
James Morgan’ın Tofaş ziyareti iyi ve doyurucu geçmiştir. Tofaş’ın ARGE bölümünü tam dolaşmamıştım. Bizi tüm bölümlere götürdüler. Öğle yemeğini Kamil Başaran ve üst düzey ile birlikte yedik. Öğleden sonra James tüm Tofaş yöneticilerine 2 saatlik sunum yaptı. 16-18.00 saatleri arasında yalnızca ARGE yöneticileri ile soru cevaplı bir toplantı daha yapıldı. Çok kapsamlı sorulara James yetkin cevaplar verdi. Katılımcıları memnun ettiğine inanıyorum.
11 Haziran günü yarım günlüğüne Sarıyer’de Cevdet Özdoğan, Lemi Güngördü, Ülkü Kulaç, Nezih Soydan, Hakan Akgül, Eren Artan, Can Yükselen ve iki dışarıdan arkadaşın katıldığı toplantıda iki saatlik sunumun üzerinden geçti kalan zamanda sorulara cevap verdi.
Önemli bir vazife yaptığımıza inanıyorum. Anlamsız İnnovasyon konuşmalarının yapıldığı ülkemizde James Morgan’dan daha fazla yararlanmak gerekirdi. Ancak buna da şükür diyorum.
James’in kitabını okumak şart oldu diye düşünüyorum.
Selamlar
Yalçın İpbüken

 
 

Yorum Yaz

Apple Servisi Beylikdüzü Apple Servisi