Blog

Sürdürülebilir İnovasyon ve Yönetimi

Surdurulebilir-Inovasyon-ve-Yonetimi
Strateji

Sürdürülebilir İnovasyon ve Yönetimi

Değerli Yönetim,

Bu yazı ile belirsizlikler, umulmadık krizler ve beklenmedik rekabet hamlelerinin içinde (İngilizce’de “VUCA World” diyorlar), kârlılık ve büyüme yolu arayan şirketlere “uygulanabilir” öneri sunmak istedik.

Çözümümüz, yalın düşüncenin ilk prensibi olan “müşteri için değer”den hareketle “Değer Odaklı İnovasyon” adını aldı.

Kârlılığınızı koruyacak strateji ve çözümler geliştirerek, müşterileriniz için değer katacak çözümler sunabilmek gerekli.

İhtiyaçlarınızı birlikte belirleyerek aşağıdaki dört alanda sistematik çözüm öneriyoruz:

  1. Uçtan Uca Yeni Gelir Alanı Geliştirme Projesi: Seçeceğiniz bir ürün ailesinde, müşteri ihtiyacından yeni gelir elde edeceğiniz çözümü oluşturana kadar yol arkadaşlığı ve proje çalışması (Ürün/Hizmet İnovasyonu)
  2. Eldeki Fikirler Üzerine Hızlandırıcı (Accelerator) Programı: Şirket içinde topladığınız fikirlerin, sahada test edilerek iş modellerinin ortaya konması ve gelir potansiyellerinin belirlenmesi (İş Modeli İnovasyonu)
  3. Taze Fikir Geliştirmek İçin Yapılandırılmış Fikir Yarışması (Hackathon): Ön ihtiyaç araştırmaları yaparak, fırsat içeren alanlarda, makul boyutta ve önceliklendirilmiş fikir yarışmaları (hackathon) düzenlenmesi
  4. İnovasyon Süreç Yönetimi Koçluğu: Kurum inovasyon olgunluğunun belirlenmesi ve inovasyon akışının kuruma özgü, değer odaklı olarak tanımlanarak, süreç yönetiminde yol gösterilmesi (Süreç İnovasyonu)

Projelerimizdeki yol arkadaşlığımız, birlikte uygulamak, değiştirmek ve sonuç almak üzerine kuruludur. Uygulamalar, başka yerden kopyalayarak değil ekiplerinizle birlikte size özel tasarlanır.

Derinlemesine bir görüşmeyle, metodumuzu ve eğer iş birliğimiz olursa, size sunabileceğimiz faydayı anlatabilmek için en kısa zamanda bir araya gelmeyi arzu ediyoruz.

Sunum Dosyasını İndirmek İçin Tıklayınız
Yorum Yaz

Apple Servisi Beylikdüzü Apple Servisi