Blog

Problemleri Kabullen, Başarıya Ulaş söyleşisi yapıldı

Problemleri Kabullen, Başarıya Ulaş
Genel Yazılar

Problemleri Kabullen, Başarıya Ulaş söyleşisi yapıldı

Bugün Kiyoshi “Nate” Furuta ile Japonya’dan online, Problemleri Kabullen, Başarıya Ulaş” Dünya Genelinde Toyota Kültürü Yaratmak kitabı üzerine söyleşi yaptık.

Söyleşiye Toyota Türkiye ve Furuta’nın Mali İşler yardımcısı olarak Avrupa Toyota’nın oluşturulmasında görev alan Orhan Özer Bey’de katkı verdi. Çok anlamlı iki saat geçirdik.

Programı kitabın tercümesini yapan Yalın Enstitü Başkan Yardımcısı Nezih Soydan sundu. Programı Buket Kanber, Yavuz Demir ile birlikte organize ettiler. Eksiksiz, kesintisiz bir program akışı sağlandı. Buket Kanber geçen hafta Japonya’ya organize ettiğimiz Study Mission programı dolayısıyla Japonya’da Furuta’yı ziyaret etmiş ve bugünkü programın eksiksiz ve aksaksız akışını Furuta ile birlikte bir daha gözden geçirdi.

Kiyoshi “nate” Furuta Toyota’nın en önemli yurt dışı görevlerini yerine getirmiş, önemli başarılar elde etmiş ve sonunda bir Toyota Grubu şirketi olan Toyota Boshuku’nun Amerika CEO’luğunu yapan önemli bir üst düzey yöneticidir.

Programa Orhan Özer beyin de katılması ve katkı vermesi programın değerini bir kat daha arttırdı. Hele sorulan sorulardan birisi dijitalleşme ile ilgili idi. Orhan beyin cevabı son derecede açıklayıcı, yol gösterici, önemlidir. Programı izlemek isteyenler Youtube’dan programı izleyebilirler.

Problemleri Kabullen, Başarıya Ulaş kitabı tam bir CEO ve Üst Yönetici el kitabıdır. Bu kitabı elden düşürmemelerini öneriyorum.

Kitapta ve Söyleşide Toyota Yönetim ve İşletim Sistemi hakkında önemli ipuçları vermektedir. Bu bakımdan kitabın okunması ve şirket üst yöneticileri olarak birlikte yorumlamalarını ve önerilerini özümsenmesini tavsiye ediyorum. İstek halinde ve ihtiyaç olduğunda deneyimli üst düzey Yalın Enstitü danışmanları ile gereken desteği sağlayabilecek hazırlıklı ve donanımlıyız.

Yalın Enstitü bünyesinde barındırdığı 12’si Toyota kökenli olan 38 Yalın Üretim ve Yönetim uzmanını barındırmaktadır. Bugüne kadar 600 üzerindeki ülkemiz firmasına danışmanlık, uzmanlık desteği verdik. Geliştirdiğimiz, marka patenti enstitü ’ye ait Yalın Üretim Model Fabrika eğitim kitini 8 ülkeye 9 adet ihraç ettik. Ülkemiz içinde bir kısım yerlerde bu eğitim kiti firmaların çalışanlarına sürekli eğitim için kullanılmaktadır. Zaman zaman açtığımız açık eğitim programında bu eğitimlere katılmak mümkündür. Dilovası İMES Sanayi Bölgesindeki Mükemmeliyet Merkezinde bu eğitim seti, Yalın Enstitü Eğitim Merkezinde kullanılmaktadır.

Problemleri Kabullen, Başarıya Ulaş kitabı, Yalın Enstitü kitaplığının 24 kitaplık, en yeni ve başyapıtıdır. Furuta’nın kitabı ile ilintili kitapların fotoğraflarını birlikte sunuyoruz. Bu kitap setini temin etmenizi ve firma olarak birlikte okumanızı, kullanmanızı tavsiye ediyorum.

Yalçın İPBÜKEN

Yorum Yaz

Apple Servisi Beylikdüzü Apple Servisi