Blog

LeanoGames WorkShop’ın ardından…

Genel Yazılar

LeanoGames WorkShop’ın ardından…

Uzun zamandır üzerinde çalıştığımız ve 27 Nisan‘da ilk workshop’ını gerçekleştirdiğimiz LeanoGames, nihayet sahneye çıkmış oldu. 4 aylık uğraşılar ve zorlu çabalar LeanoGames’in büyük ilgiyle karşılanmasını beraberinde getirdi. Farklı sektörlerden danışmanlık firmaları da dahil olmak üzere çeşitli katılımcı profillerinden oluşan 25 kişilik harika katılımla Bursa Hilton‘da gerçekleşen LeanoGames WorkShop’a en büyük ilgi de firmaların insan kaynakları birimlerinden gerçekleşti.
LG_WS
Katılımcı kitlesi ve etkinliğin yarattığı izlenimler neticesinde edindiğimiz bilgilere dayanarak Yalın Enstitü’nün yepyeni bir kanal açarak bu konsunuda bir kez daha öncü bir kuruluş olduğunu ispatladığını söyleyebiliriz.
LeanoGames Workshop aslında bir Yalın Yeni Girişim projesi. Eric Ries’ın Yalın Yeni Girişim kitabında anlattığı tarzıyla, yazılım alanında bir girişim olmasa da yeni bir iş modeli ve iş kanalı açması sebebiyle Yalın Bir Yeni Girişim LeanoGames…
IMG_4155
Yalın Yeni Girişim‘deki YAP-ÖLÇ-ÖĞREN döngüsüne göre şekillendirdiğimiz ve şekillendirmeye devam edeceğimiz bu yapı, her ay kendini yenileyerek yepyeni oyunlar ve etkinliklerle daima canlı kalacak. 27 Nisan’da YAParak öğrendiklerimizi hemen sonrasında ÖLÇümleyerek; YAPtıklarımızın ne kadar doğru olduğunu test ettik. Bundan sonra yapacağımız workshop’larda ise ÖĞRENdiklerimizi uygulayarak yeni bir YAP-ÖLÇ-ÖĞREN döngüsü başlatacağız.
Bu bir nevi Yalın’ın en temel araçlarından biri olan PUKÖ döngüsüyle de birebir örtüşüyor. 2012′dePLANlayarak 4 aydır UYGULAma safhasında olduğumuz bu çalışma 27 Nisan’daki bu worksop’laKONTROL ETilebilir bir seviyeye erişti. Şimdi ise önlemlerimizi alarak yeni oyunlar ve yeni etkinliklerPLANlayarak ikinci etkinliğimizi YAPma vakti.
18 Mayıs’ta ikincisini düzenleyeceğimiz LeanoGames WorkShop‘ta daha etkin bir şekilde kurgulanmış LeanoGames araçları ile tanışacaksınız. Bundan böyle her ay en az 2 kere organize etmeyi düşündüğümüz bu WorkShop’ları farklı kombinasyonlar ile şekillendirmeyi daha uygun bulduk. Böylece uygulamaları hem çok daha etkin bir şekilde kavrayacak hem de ihtiyaçlara dönük şekilde araçların nasıl kullanılacağı ile ilgili faydalı bilgiler edineceksiniz.
IMG_4184
Bu bağlamda LeanoGames WorkShop’ı Üretim Seviye-1 (PL-1), Üretim Seviye-2 (PL-2) ve Yönetim (ML) olmak üzere 3 kategoride şekillendiriyoruz. Elbette her bir seviyeyi birbirinden bağımsız şekilde takip etmek mümkün; ancak buradaki amaç konuların teknik seviyesinin ve zorluk derecelerinin değişmesi.
18 Mayıs’ta EliteWorld Otel İstanbul‘da düzenleyeceğimiz LeanoGames WorkShop PL-1 etkinliğinde;

  1. CubiQ – Hatalardan Arınmanın Yolu
  2. Stressfullow – Karmaşayı Çözün Topları Akıtın
  3. Kaosssss – Karmaşadan Fırsat Çıkarın
  4. Factority – Üretkenlik mi, Verimlilik mi?
  5. Hızlı Kalıp – Az Stok Esnek Üretim
  6. Marshmallow Challenge – En Yükseğe Koyan Kazanır!

araçları ile tanışacaksınız. Aynı zamanda LeanoGames araçlarını başka ne tür etkinliklerde kullanabileceğinizi görecek, algı tiplerine göre eğitimlerin nasıl şekillenmesi gerektiğini kavrayacak, Yalın Araçların kurgusal şekilde nasıl anlatılacağıyla ilgili de bilgi sahibi olacaksınız. Birçok eğitim videosu ile Yalın Düşünce’yi nasıl ilişkilendirebileceğinizi gözlemleyeceksiniz.
Üretim Seviye-2 (PL2)‘de ise Yalın’ın daha teknik konularına değineceğiz. Yönetim seviyesi (ML) ise adından da anlaşılacağı gibi daha yönetsel konuları ele alan uygulamalara sahne olacak.
Yalın bir girişim hikayesinin parçası olmak ve Yalın’ın LeanoGames WorkShop ile farklı ve eğlenceli bir şekilde tanımak ve/ya tanıtmak istiyorsanız hepinizi 18 Mayıs’taki LeanoGames İstanbul WorkShop‘a bekliyoruz.

leanohames-1805-banner

Katılım koşulları ve kayıt için tıklayınız.

Sevgiler
CY

Yorum Yaz

Apple Servisi Beylikdüzü Apple Servisi