Blog

İlk Webinarın Ardından…

Genel Yazılar

İlk Webinarın Ardından…

Bir yıldır hayalini kurduğumuz; ancak ilk fırsatını ancak geçtiğimiz hafta bularak hayata geçirdiğimiz webinar projesinin ilk webinarını 19 Mart 2014 tarihi itibariyle gerçekleştirmiş bulunuyoruz.
Eğitim sistematiğinin her geçen gün değiştiği ve algıla(t)ma yöntemlerinin daha da ön plana çıktığı günümüz koşullarında teknolojinin bu imkanlarından faydalanmamayı düşünmek büyük hata olurdu. Biz de bu hataya düşmeyerek ilk webinarımızı Yalın Düşünce ve Yalın Üretim başlığı altında düzenleyerek alnımızın akıyla bu işi yapabileceğimizi test etmiş olduk.
Çekirdek bir kitle ve müthiş indirimlere sahip bir ücret ile organize ettiğimiz ilk webinar’dan aldığımız geri dönüşleri ve tecrübelerimizi  kullanarak Nisan ayı için düzenleyeceğimiz yeni webinar programları için kendimizde büyük cesaret bulduğumuzu itiraf etmeliyiz.
TEMEL HEDEFİMİZ
Artık neredeyse hepimizin cebinde bulunan akıllı telefonlar, yanımızdan eksik etmediğimiz tabletler ve laptoplar sayesinde internete her an aktif şekilde bağlanabildiğimiz bu günlerde Yalın meraklılarını ofislerinden şehirlerinden ayırıp otellerde konaklatmak hele bir de saatlerce sandalyede oturup dikkatini dağıtmadan bizleri dinlemesini beklemek büyük hata olurdu.
Biz de bunun farkına vararak Yalın Enstitü webinar’larını organize ettik.  Mevcut bilgilerini tazelemek isteyen, Yalın ile ilgili temel bilgileri öğrenmeyi arzulayan veya bazı satır aralarının “farkındalığını” yakalamak isteyen meraklılar için bu webinar’ları yarattık.
Yalın Enstitü webinar’larının düzenlenmesinin 3 temel varlık sebebi var aslında;

  • Daha uygun maliyetler ile Yalın meraklılarını Yalın Düşünce ve Yalın Enstitü ile buluşturmak
  • Teknolojinin nimetlerinden yararlanarak ev ya da ofisten hiç uzaklaşmadan eğitim almak
  • Daha geniş kitlelere Yalın Düşünce ve Yalın Enstitü’yü tanıtmak

Bu temel varlık sebepleri webinar’da seçtiğimiz konuların da ana başlıklarını şekillendiriyor. Hedef kitlemiz hem Yalın’ı neredeyse hiç tanımayan veya temel bilgileri öğrenmek isteyen meraklı bir kitle; hem de bilgilerini tazelemek isteyen; bunun yanında daha derin detaylara da hakim olmak isteyen tecrübeli Yalın Düşünürler…
Hedef kitlemiz böyle olunca webinar konularını da bu temel taşlara göre şekillendirdik. Nisan ayında düzenleyeceğimiz webinar başlıklarını ve tarihleri ise şöyle;

  • Yalın Üretim Teknikleri-1 – 8 Nisan
  • Yalın Üretim Teknikleri-2 – 15 Nisan
  • 5S Uygulama Rehberi – 22 Nisan
  • 5S’te sürekliliğin sağlanması – 29 Nisan

Yalın’ı öğrenmek, bilgilerini tazelemek, farkındalığını arttırmak ve bunları teknolojinin tüm nimetlerinden faydalanarak yapmak isteyen herkesi webinar’larımıza bekliyoruz.
 
Sevgiler
Can Yükselen

Yorum Yaz

Apple Servisi Beylikdüzü Apple Servisi