Sedat Çiftçioğlu

Sedat ÇİFTÇİOĞLU

Sedat Çiftçioğlu, çalışma hayatına 1988 yılında Mali Müşavirlik ve Denetim Ofisinde stajyer olarak başlamış, sonrasında maliyet ve vergi uzmanı olarak bu görevini 1998 yılı sonuna dek sürdürmüştür.

Ardından 1998 – 2019 yılları arasında kariyerini özel sektörde çalışarak sürdürmüştür. Başta Demir Çelik olmak üzere Petrol, Lojistik ve Gıda sektörlerinde mali işler yöneticisi olarak çalışmıştır.

Bu süre zarfında KOBİ ve Büyük Ölçekli Şirketlere vergi kanunlarının yorum ve uygulamaları, maliyetler, yatırımlar, finansman, ticaret hukuku, iş ve sosyal güvenlik hukuku uygulamaları, teşvikler, dış ticaret ve kambiyo mevzuatı gibi birçok konuda hizmet vermiştir. Mali İşler Yöneticisi olarak hizmet verdiği şirketler arasında Tezcan Galvaniz ve Tat Metal, İSO 500’ün ilk 100 firması arasında yer almaktadır.

Tezcan Galvaniz A.Ş.’deki görevi sırasında ülkemizin büyük özelleştirmelerinden biri sayılan Ereğli Demir Çelik A.Ş.’nin özelleştirmesinde finale kalan Ereğli Ortak Girişim Grubu’nun kurduğu ekip içinde yer almış, şirketi adına due diligence çalışmalarını yürütmüştür.

2020 yılı başından itibaren Yalın Mali Yönetim çalışmalarını yürüttüğü Yalın Enstitü çatısı altında danışman olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Kİ-YAP, Ege Dövme Sanayi, CarrefourSA, KFC Gıda, PMS Alüminyum, Ege İhracatçıları Birliği bünyesindeki Anatolia Tarım, Işık Tarım, Pagmat, Özgür Tarım, Tariş ve Osman Akça A.Ş. danışmanlık hizmeti verdiği / vermekte olduğu firmalar arasındadır.

Çiftçioğlu, işletme yönetimi, mali yönetim, finansal hizmetler, aile şirketi yapılandırmaları ve sendika konularında 30 yıllık derin bilgi birikimine ve geniş bir tecrübeye sahiptir. Çeşitli dergi ve gazetelerde yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır.

İzmit Ticaret Lisesi’nden mezun olduktan sonra Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde Lisans eğitimini tamamlayan Çiftçioğlu, Kocaeli Üniversitesi’nde MBA programına devam etmiştir.

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi (KGK) unvanlarına sahiptir.

Apple Servisi Beylikdüzü Apple Servisi