Sedat Canoğlu

Sedat CANOĞLU

1985 yılında Ankara Atatürk Lisesi’nden, 1989 yılında İ.T.Ü Elektrik – Elektronik Fakültesi, Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur.

Kariyerine Koç Holdingde başladı. 1989 -1995 yılları arasında Simko ve Arçelik firmalarında  Şantiye ve Bakım Mühendisliği  görevlerinde  bulundu. Bu dönem içerisinde vatani görevini Milli Savunma Bakanlığı Teknik Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde Muhabere Asteğmen olarak tamamladı.

1995 yılında Toyota Türkiye’de görev aldı. Yaklaşık 10 yıl görev yaptığı bu kuruluşta sırasıyla Pres Üretim Mühendisliği, Pres Bakım Mühendisliği, Montaj Üretim Şefliği pozisyonlarında bulundu. 2005 – 2011 yılları arasında Cargill ve PepsiCo şirketlerinde sırasıyla Güvenilirlik – Bakım Müdürlüğü ve Mühendislik Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

2011 yılından itibaren Yalın Enstitü Derneği bünyesinde danışmanlık yapmaktadır. Hali hazırda otomotiv, demir ve çelik, otomotiv yan sanayii, çimento, gıda, tekstil, enerji, gübre üretimi, döküm, madencilik ve süt endüstrisi gibi çok farklı sektörlerde Yalın Üretim, TPM ve Enerji konularında danışmanlık faaliyetleri yürütmektedir. Bu dönemde danışmanlık hizmeti verdiği başlıca kuruluşlardan bazıları AssanHanil, Bursa Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, Çimtaş Boru, Çolakoğlu Metalurji, Eczacıbaşı, Erbakır, Erkunt, Jokey Plastik, Sançim Çimento, Savcan Tekstil, Sütaş, Tüprag Madencilik, Tekfen Holding – Toros Tarım, Vestel Beyaz Eşya ve Vestel Elektronik’tir.

Apple Servisi Beylikdüzü Apple Servisi