Hakan Kafkasyalı

Hakan KAFKASYALI

Kadir Hakan KAFKASYALI, 1987’de Ankara, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü bitirdi. 1990 yılında ,Ardışık Press Kalıplarının Bilgisayar Yardımı ile Tasarımı (Computer Aided Design For Progressive Press Dies) konusunda tezini tamamlayıp Makine Yüksek Mühendisi ünvanını almıştır. Aynı dönemde 1988-1991  yılları arasında  Aselsan’da Askeri Projeler Elektronik Üretim Direktörlüğünde Üretim Mühendisi olarak çalışmıştır. 4600 Sırt Telsizi, 6200 Sahra telefonu, VT 7250 Tapa Projeleri(Füze Başlığı) ile SMD tipi Elektronik kart üretimin Türkiye’deki ilk uygulaması olan üretim robotlarının ve prosesinin devreye alındığı projede görev almıştır.

1991 yılında askerliğini Balıkesir Ordudonatım Okulu ve Eğitim Merkezinde  Asteğmen olarak yapmıştır.

Askerliğin tamamladıktan  sonra  1992 yılında Koç Holding’in ilk Kalite Sistem Denetçilerinin ve Planlı Geliştirme uzmanlarının  yetiştirildiği Program kapsamında İtalyan Danışmanlık firması ISVOR’un İtalyan Danışmanlarından  alınan 4 aylık eğitim sonrası Tofaş Bursa Fabrikasının Kalite Direktörlüğünde Yan Sanayi Değerlendirme Uzmanı olarak  işe başlanmıştır. Koç Holding ve Tofaş Yansanayilerinin ISO 9000 standartları doğrultusunda denetimleri ve Planlı geliştirmeleri İtalyan Danışmanlar ile birlikte uygulamalı olarak yapılmıştır. Bu program kapsamında Koç Holding İkmal Koordinasyon grubu ile beraber hemen hemen  bütün Tofaş Yansanayi firmalarına denetimlere Baş Denetçi olarak gidilmiş ve Planlı Geliştirme faaliyetlerinde bulunulmuştur. Ayrıca Tofaş’ta yabancı danışmanlar eşliğinde başlatılan ilk Kaizen çalışmalarında yer alınmıştır.

2000 Yılında Tofaş  Satın Alma Direktörlüğü  Yansanayi Değerlendirme Bölümüne Yönetici olarak atanmıştır. Bu dönem zarfında Kalite Sistem denetimlerinin ve Planlı Geliştirme faaliyetlerinin yanında süreç denetimlerine Fiat ile beraber başlanmıştır. Koç Holding eğitim firması olan KOGEM  firmasında diğer firmalara ve yansanayilere süreç denetimleri ve kalite araçları(Problem Çözme,FMEA ,SPC, Proces Denetimleri ie.) hakkında  eğitim ve seminerler verilmiştir. Tofaş’ın en başarılı modellerinden biri olan Doblo Projesinin devreye alma  safhasında İtalya’da  Fiat’ın Yansanayilerine  kalıp ve proses onay denetimleri gerçekleştirilmiştir. Çalıştığı ekibiyle beraber Türkiye ve , İtalya’da  ,Fiat-İtalya adına da  denetim ve danışmanlık faaliyetlerinde bulunulmuştur. Tofaş’ın EFQM mantığında  yapılan  yıllık sistem gözden geçirme sürecinin oluşturulmasında  çalışan çekirdek ekipte yer alınmıştır. Ayrıca bu dönemde ,Satınalama  Direktörlüğü stratejik planlama ve bütçe süreçlerininin sorumluluğu da yürütülmüştür.

2002 Yılında Tofaş İstanbul Genel Müdürlükte Ürün Yönetmeni olarak görevlendirilmiştir. Bu dönemde Alfa Romeo,Albea,Palio,Doblo,Marea,Idea ve Croma Modellerinin Ürün yönetmenliği yapılmıştır. Ayrıca  İtalya Fiat sorumluluğunda yürütülen D 200 projesinin İtalya’da ürün tarifi ve kavram aşamasından prototip aşamasına kadarki bütün aşamalarında  Türkiye Ürün sorumlusu olarak  görev alınmıştır.

2008 yılında Tofaş İstanbul Genel Müdürlükte Satış Pazarlama Direktörlüğünde Satış Planlama Müdürü görevine atanmıştır. Tofaş Markalarının satışlarının planlamasının yapıldığı sürecin sorumluluğu bu dönemde yürütülmüştür. Ayrıca Bayilerin  performanslarının takibinin yapılması ile ilgili süreçlerin ve Ticari Sistem Programların sorumluluğu  da yürütülmüştür.

2015-2106 yılları arasında Tofaş’tan Emekli olduktan sonra aynı firmada Tofaş Ticari Sistem Programlarının yenilenmesi projesinde sözleşmeli olarak Değişim Müdürlüğü görevini yürütmüştür.

2016-2018  yılları arasında  Vatan Plastik Ömerli Fabrika Müdürlüğü yapmıştır.

Evli ve bir çocuk babası olan  Kadir Hakan KAFKASYALI İngilizce ve İtalyanca bilmektedir.

Apple Servisi Beylikdüzü Apple Servisi