Ferruh Kılıç

Ferruh KILIÇ

İş hayatına Bridgestone Lastik’te başladı. Deva holding antibiyotik hammadde deneme üretim çalışmalarında veri toplama ve süreç belirleme çalışmasında görev aldı. Chrysler kamyon fabrikası Kalite kontrol bölümünde parça giriş, üretim içi kontrol ve bitmiş araç kontrol birimlerinde çalıştı.

03.01.1994 tarihinden itibaren TOYOTA’da çalışmaya başladı.

Montaj bölümünün kuruluşu ve ilk modelin proje çalışmasında ve daha sonra 2 yeni model projesinde görev aldı. Üretim hatlarında Takım ve Grup Lideri olarak görev yaptı. 4 yıl süreyle montaj bölümü eğitim planları hazırlığı ve uygulamaları, bölüm maliyet yapısı hazırlığı, iş güvenliği ve ergonomi değerlendirme ve iyileştirme faaliyetlerinde bulundu. 13 yıl süren montaj bölümü yaşamını vardiya sorumlu Şef lideri olarak tamamladı ve Kalite Güvencesi bölümüne rotasyon oldu.

Kalite Kontrol bölümünde ise iki yıl komple araç, Pres, Kaynak ve Boya kontrol birimlerinden sorumlu şef lider, 4 yıl Kalite Kontrol bölümü eğitim, iş güvenliği, ergonomi, iş gücü planlama ve iş yükü hesaplama çalışmaları yaptı.

İki yıl süren hybrid araç proje çalışmasının Kalite Güvencesi operasyon Şef Liderliği sonrası, yeni aracın seri üretime başlamasıyla birlikte Komple Araç vardiya sorumluluğunu üstlendi.

Kalite Kontrol iş tanımlamaları, JKK (Ryouhin Jouken ve Rank-up) aktiviteleri ve Henkaten sistem uygulama yapılanmalarında aktif rol aldı.

Toyota’daki çalışma hayatı boyunca Türkiye, Japonya, ve İngiltere’de çok sayıda eğitim aldı. Toyota Üretim sistemi eğitici eğitimi ile sertifikalandırılan Ferruh Kılıç, yeni işe başlayanlara bilgi birikimini aktararak süreç takibinde buldu.

Farklı sektörlerde de yalın üretim anlayışının yaygınlaşması için Yalın Enstitü Derneği çatısı altında danışman ve eğitmen olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Apple Servisi Beylikdüzü Apple Servisi