Esin ERGUN KUTLU

Esin ERGUN KUTLU

Esin ERGUN KUTLU

1998’de Endüstri Mühendisliği mezunu olan Esin, İngilizce’yi çok iyi bilmekte ve iş hayatında aktif olarak kullanmaktadır.

Sırasıyla; 1997 de üniversite son sınıfta Eltesan Soğutma’da (otomotiv yan sanayi) Üretim ve Planlama Mühendisi ve ardından 1998 de Doğan Medya da ISO 9001 sertifikasyonu projesi amaçlı Kalite Mühendisi olarak çalışma hayatına başladı.

1999 ve 2017 yılları arasında, 19 sene boyunca BSH Bosch Siemens Ev Aletleri firmasında ağırlıklı olarak İmalat Mühendisliği ve Yalın, ayrıca Proje ve Kalite Ürün Proje Yönetimi görevlerinde bulundu.

BSH tecrübesi içeriğinde Endüstri Mühendisliği Departman Alan Yöneticiliği, Uluslararası Benchmark Proje Yöneticiliği ve 6 Sigma Koordinatörlüğü gibi pozisyonlarda görev alan Esin; ana başlıklarda Verimlilik Yönetimi,Kapasite Yönetimi, Varlık & Yatırım/Operasyon Yönetimi, İş Güvenliği ve İşçi Sağlığı,Üretimde Yalın uygulamaları, MTM Zaman Ölçüm Yönetim, Yeni Ürün Devreye Alma, 5S, Ergonomi, Maliyet Azaltma ve BSH Uluslararası Süreç Kıyaslama konularda uzmanlarından eğitimlerle birlikte aktif olarak sahada ve çalışma alanlarında başarıyla görev aldı.

BSH’ta geçen süre boyunca 6 Sigma Kara Kuşak, Yalın, MTM, Proje Yönetimi, İş Güvenliği ve İşçi Sağlığı gibi konularda konusunda uzman firmalardan sertifikalar edindi ve uygulamalarında doğruladı.

19 senenin ardından tüm bu aktif tecrübesini, diğer firmalarla da paylaşmak ve artırma amaçlı olarak, Trakya bölgesindeki firmalara Sürekli İyileştirme Serbest Danışmanlığı yaptı, bu süre içerisinde Matris Uzman Kara Kuşak Eğitimine katılım sağladı.

2018-2023 yılları arasında, TEKA‘da Mühendislik & Üretim Müdürü olarak çalışan Esin, Mühendislik Departmanı’nın tüm fonksiyonları ile kurulumunu gerçekleştirmiş, ana hatlarıyla TPM, VSM/VSD ve verimlilik projeleri ile %76’dan %94’e verimlilik artışı ve birçok ürün ve proses maliyet azaltma projelerini başarıyla devreye aldı. Tüm Problem Çözme, Yalın uygulamalarını, Genba Üretim Yönetim Sistemini aktif olarak kullanmış ve bu konularda hem ofis ,hem saha çalışanlarına yayılımı destekledi.

Yine aynı hevesle yüksek esneklikte, kaliteli ve zamanında teslimat amaçlı birçok süreç optimizasyonları, maliyet azaltma ve kalite artırma projeleri yönetip, kayıpların ortadan kaldırılması/kaçınılması ile değer katan süreç tasarımları için yeni teknolojilerin de sisteme entegrasyonunu sağladı.

İç/dış müşteri ve değerler odağıyla, Sürekli iyileştirme çalışmalarında, tüm çalışanların bu sürece katılımını destekleyerek yayılımı ve aidiyeti sağlamayı önceliğine aldı.Ayrıca çağın getirdiği çözümlerle, Dijital Fabrika ve Doğal Kaynakların Tüketim Oranı Azaltma Projelerini de iç ve dış tedarikçilerle plana aldı.

Proje Yönetimi tecrübesini çevik metodlarla beslemek için PMI-PMP Proje Yönetimi eğitimini tamamlamıştır. Sertifikasyon süreci devam etmektedir.

Esin, 2023 yılı itibariyle mükemmellik yolunda ilerleyen şirketlere Yalın Üretim, Kalite ve Mühendislik faaliyetleri hakkında Serbest Danışmanlık, Eğitim ve Koçluk hizmetleri vermektedir.

Apple Servisi Beylikdüzü Apple Servisi