Deniz Demirtaş

Deniz DEMİRTAŞ

1970  yılında İstanbul da doğan Deniz Demirtaş, Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Yüksek Lisans Mezunudur. İngilizce ve  başlangıç seviyesinde Almanca dillerini bilmektedir. İş hayatına Uzel Makine Sanayi’nde Satınalma uzmanı olarak başlamış ve 1993-2004 yılları arasında, aynı firmanın Satınalma ve Tedarik Zinciri bölümünde satınalma uzmanı,müdür yardımcısı ve müdür pozisyonlarında Satınalmanın tüm süreçlerinde

aktif görev almıştır.  Maliyet düşürme, tedarikçi seçme ve değerlendirme, stok yönetimi, tedarikçi ilişkileri, sözleşme  yönetimi, maliyet analizi , satınalma fiyatlarının  belirlenmesi, yerlileştirme, LCC  çalışmaları ile maliyetlerin düşürülmesi  projelerini uygulamaya  almıştır. Tedarikçilerin sınıflandırılması, konsolide edilmesi ve tedarikçilere  göre farklı satınalma  yöntemleri ve müzakereler, alım ve stok politikalarının belirlenmesi yönünde süreç   geliştirme  çalışmaları  gerek  Uzel Makine  gerekse çalıştığı diğer şirketlerde  uygulanmıştır

2005-2008 yılında Uzel Makine Sanayi’nin  Almanya’ da ‘’Holder GmbH’’ şirketini satınalması sonrası Avrupa Satınalma Müdürü olarak  Almanya da çalışmış ve yaşamıştır. ’Holder GmbH’’  şirketinde özellikle satınalma maliyetlerinin düşürülmesi, tedarikçi sayısının azaltılması, Türkiye’de yerleşik tedarikçilerden alım yapılması suretiyle, özel ürünlerde maliyet avantajı sağlanması  çalışmalarında bulunmuştur. Ayrıca malzeme planlama ve stok düşürme çalışmaları yapmıştır.

2008 yılında Türkiye’ye dönüşünü takiben Tırsan Treyler San ve Tic. Şirketinde  Satınalma Müdürü  olarak  görev almıştır. 2010 yılında  yönetim Koordinatörlüğü görevine  getirilmiş ve  yedek parça,satış sonrası, arge, satınalma ve tedarik zinciri, kalite yönetimi, üretim bölümlerindeki süreç iyileştirme,norm kadro,strateji haritalarının  oluşturulması,  BSC ve Hoshin çalışmalarında  görev almış, tüm bölümlerde  süreçlerin, görev tariflerinin, talimat ve prosedürlerinin yeniden düzenlenmesi  ve yalın ilkelerin, şirkette yalın ofis   kanalıyla yerleştirilmesinde aktif rol almıştır.

2012 yılında  Tırsan Treyler’de Yatırım Satınalma ve İdari İşler Direktörlüğüne atanmış ve 2012-2015 yılları arasında  yapılan tüm yatırım ve demirbaş  satınalma  süreçlerini yönetmiştir.

‘’ Satınalma  ve Tedarik Zinciri ‘’  konuları  ile  ilgili tüm süreçlerde  eğitim ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

Apple Servisi Beylikdüzü Apple Servisi