Cezmi Aytekin

Cezmi AYTEKİN

cezmi ayketin 300x300 1 - Cezmi Aytekin

21 Şubat 1973’te Muğla’da doğdu. İlk ve orta öğrenimimi Muğla’da tamamladı.
1996 yılında Uludağ Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirdi. 1 yıl bir tekstil firmasında çalışmasının ardından 1997-1998 yılları arasında askerlik görevini tamamladı.

1998 yılında Delphi’da üretim planlama mühendisi olarak çalışmaya başladı.  Renault, Nissan, Fiat, Ford, Volvo OEM’leri ve çok sayıda Tier-1 müşteri için üretim planlama mühendisi olarak çalıştı. 2003-2008 yılları arasında aynı fabrikada lojistik yöneticiliği görevini yürüttü.

Kazumi Nakada liderliğinde 2000 yılında başlatılan yalın dönüşümüne, çekme sistemine dayalı malzeme besleme, görsel supermarket yönetimi, seviyelendirilmiş üretim planlama, malzeme akış ve envanter yönetimi konularında lojistik alanında liderlik yaptı.

9 yıllık üretim planlama ve lojistik yönetiminin ardından yaklaşık 1 yıl sure İK Yöneteciliği görevini yürüttü.

10 yıllık Delphi deneyiminden sonra 1 yıl süre ile Fiat, Ford, Renault, Hyundai, BMW, Mercedes, Honda, Volvo, Toyota OEM’leri için aydınlatma  sistemleri, havaladırma ve elektromekanik parçalar üretimi yapan Magneti Marelli Bursa Fabrikaları Lojistik yöneteciliği görevinde bulundu.

Bu sürede Prof. Dr. Hajime Yamashina liderliğinde tüm Fiat grubunda yürütülen WCM (Word Class Manufacturing) çalışmalarında Lojistik Pillar liderliği görevini yürüttü.

2009 yılı sonundan itibaren Yalın Enstitü Derneği’nde eğitmen olarak çalışan Cezmi Aytekin evli, Deniz Mert ve Tarık Mete isimlerinde iki çocuğu vardır.