Blog

BİR YEN, BİR ADIM, BİR DAKİKAYI, HATTA BİR SANİYEYİ YÖNETEBİLMEK

BIR-YEN-BIR-ADIM-BIR-DAKIKAYI-HATTA-BIR-SANIYEYI-YONETEBILMEK-2-770x400
Genel Yazılar

BİR YEN, BİR ADIM, BİR DAKİKAYI, HATTA BİR SANİYEYİ YÖNETEBİLMEK

2017 YALIN ZİRVESİNİN KONUŞMACILARINDAN TOYOTA TEDARİKÇİSİ CHİYODA ŞİRKETİ BAŞKANI TAKASHİ NOMURA KONUŞMASININ BİR YERİNDE “FİRMA OLARAK BİZLER BİR YEN – BİR ADIM – BİR DAKİKAYI, BİR SANİYEYİ YÖNETİYORUZ. ANCAK BU ŞEKİLDE TOYOTA İLE ÇALIŞMAMIZ MÜMKÜN OLABİLİYOR” İFADESİ DİKKATİMİZİ ÇEKTİ. O TARİHTEN GÜNÜMÜZE “TOYOTA MALİYET YÖNETİMİ” KONUSUNU BİRİNCİ ELDEN ÖĞRENEBİLMEK İÇİN ÇÖZÜM ORTAĞIMIZ TEC TOYOTA ENGİNEERİNG CORP BAŞKANI TOSHİO HORİKİRİ İLE KONUYU ÇALIŞIYORUZ.

TOYOTA OTOMOTİV ŞİRKETİNİN KURULDUĞU 1937 YILINDAN BAŞLAYARAK MALİYET YÖNETİMİNİ MÜKEMMELLEŞTİRDİĞİNİ, ADETA BİR İLİM HALİNE GETİRDİĞİNİ YAKINDAN BİLİYORUZ.  TOYOTA’NIN ZAMAN İÇİNDE DÜNYADA MEYDANA GELEN BÜTÜN MALİ VE EKONOMİK KRİZLERDEN YARA ALMADAN AKSİNE BÜYÜYEREK GÜNÜMÜZE ULAŞTIĞINI DA BİLİYORUZ.

İÇİNDEN GEÇMEKTE OLDUĞUMUZ PANDEMİ SIRASINDA DA YATIRIMLARINI SÜRDÜRAN TOYOTA, HER ALANDA İLERİYE YÖNELİK ÇABALARINI AKSATMADAN SÜRDÜRMEKTEDİR. KARLILIĞINI ARTTIRIYOR, BÜYÜMESİNİ SÜRDÜRÜYOR. ÇIĞIR AÇACAK GİRİŞİMLERİNE, YATIRIMLARINA KESİNTİSİZ DEVAM EDİYOR. BU KONULARDA BİRÇOK ŞEY YAZILIYOR, SÖYLENİYOR.

TOYOTA’NIN EN AZ BİLİNEN YETKİLİĞİNİ, MALİYET VE KARLILIK YÖNETİM BECERİLERİNİ ÖĞRENME FIRSATINI BULACAĞIZ.

TOYOTA MALİYET YÖNETİMİ EĞİTİMİNİ TEC BAŞKANI TOSHİO HORİKİRİ VERECEKTİR.  HORİKİRİ-SAN TOYOTA ÜST YÖNETİCİLERİNDEN OLUP TOYOTA YÖNETİM VE ÜRETİM SİSTEMİNİN, ÖZELLİKLE MALİYET YÖNETİMİ KONULARINDA BÜYÜK USTADIR. TOYOTA MALİYET YÖNETİMİ BAŞLIKLI KİİTAPLARIN YAZARIDIR. BU KİTABIN YENİ BASKISINI TÜRKÇEYE KAZANDIRMAK İÇİN SPORSOR DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ BULUNMAKTADIR. EĞİTİM NOTLARININ TERCÜMESİNİ VE EĞİTİMİN TERCÜMESİNİ MURAT DENİZ BALABAN YAPMAKTADIR. EĞİTİM NOTLARI PAYLAŞILACAKTIR.

27-28 MAYIS GÜNLERİ 0900-1300 ARASINDA İKİ GÜN DEVAM EDECEK MALİYET YÖNETİMİ EĞİTİMİNİ DAHA KAPSAMLI OLARAK SERTİFİKA PROGRAMI OLARAK 6 BÖLÜMDEN OLUŞMAKTADIR. PROGRAMI BAŞARI İLE TAMAMLAYAN KATILIMCILARA TEC-YED SERTİFİKASI VERİLECEKTİR. BU PROGRAMI SİZLERLE PAYLAŞACAĞIZ. İLGİ DUYANLARIN BAŞVURULARINI VE ÖN KAYITLARINI BEKLİYORUZ.

MİSYONU, “DÜNYANIN EN REKABETÇİ FİRMALARININ MEYDANA ÇIKMASINA DESTEK OLMAK”  OLAN YALIN ENSTİTÜ YILLARDIR MALİYET YÖNETİMİ KONUSUNDA ÇABA GÖSTERMEKTEDİR. AMERİKA’DAN İKİ YALIN MALİYET YÖNETİMİ PROFOSYONELİNİ 5 DEFA ÜLKEMİZE GETİRDİK. ATÖLYE ÇALIŞMALARI YAPTIK.

“YALIN DÖNÜŞÜM VE YALIN CFO” KİTAPLARINI TÜRKÇEYE KAZANDIRDIK.

YED YK ÜYESİ ÜLKÜ KULAÇ, BAŞKAN YARDIMCIMIZ CEVDET ÖZDOĞAN, MALİ İŞLER YÖNETİCİSİ SEDAT ÇİFTÇİOĞLU, YÖNETİM KURULU ÜYEMİZ HAKAN AKGÜL VE YÜKSEK ENDÜSTRİ MÜHENDİSİ TUNÇ SANCI’DAN OLUŞAN YED EKİBİ YILLARDIR FİRMALARIMIZA MALİ, MALİYET ALANLARINDA DESTEK OLMAKTADIR. BUNUN DIŞINDA BÜTÜN PROFOSYONEL HAYATI ÜST DÜZEY ŞİRKET VE HOLDİNG YÖNETİMLERİNDE GEÇMİŞ ARKADAŞLARIMIZ ÜLKEMİZDE TOYOTA BENZERİ MALİYET YÖNETİM BİLİNCİNİN OLUŞMASINA REHBERLİK EDEBİLECEKTİR.

İKİ YARIM GÜNLÜK MALİYET YÖNETİMİ EĞİTİMİNİN BÜTÜN KATILIMCILARIMIZA YARARLI OLMASINI DİLİYORUM.

YALÇIN İPBÜKEN

Yorum Yaz

Apple Servisi Beylikdüzü Apple Servisi